Domy drewniane – całoroczne mieszkanie czy miejsce na wakacyjny urlop?

Domy drewniane zwykle kojarzą się z domkami letniskowymi, czyli miejscem, gdzie spędzamy jedynie krótki urlop. A po nim, wracamy do swoich murowanych czterech kątów. Tymczasem, domy drewniane to nie jedynie... Czytaj dalej

14 marca 2018
Artykuł z kategorii: Budowa domu

Domy drewniane zwykle kojarzą się z domkami letniskowymi, czyli miejscem, gdzie spędzamy jedynie krótki urlop. A po nim, wracamy do swoich murowanych czterech kątów. Tymczasem, domy drewniane to nie jedynie tymczasowe rozwiązanie. Można z nich uczynić wyjątkowe i w pełni funkcjonalne mieszkanie dla siebie i najbliższej rodziny. Wystarczy tylko bliżej poznać to nowoczesne rozwiązanie.

Jakie właściwości mają dzisiejsze domy drewniane?

Osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z budownictwem może wydawać się, że jedynie tradycyjne materiały najlepiej sprostają ich oczekiwaniom. Nic bardziej mylnego! Domy drewniane to propozycja dla tych, którzy chcą cieszyć się nie tylko pięknym i ekologicznym lokum, ale zainwestować pieniądze w coś, co posłuży im przez kilka lub nawet kilkanaście kolejnych lat (więcej inspiracji na http://www.altbud-domy.pl/domy-drewniane/mieszkalne).

Warto wiedzieć, że domy wykonane z drewna posiadają lekką, ale stabilną konstrukcję, która znacznie przyspiesza wszelkie prace budowlano-remontowe. Dzięki temu istnieje możliwość prowadzenia większości prac niezależnie od pory roku i pogody za oknem. W domu z drewna dużo łatwiej można także wykonać niezbędne instalacje. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa – w tym ta, związana z przyszłymi kosztami ogrzewania budynku (drewno doskonale reaguje na zmienne warunki atmosferyczne – samoreguluje temperaturę i wilgotność w pomieszczeniach, dzięki czemu tworzy przyjazny dla domowników mikroklimat).

drewniana elewacja

Możliwości domów drewnianych

Nie należy także ulegać złudzeniom, że domy drewniane wiążą się z jakimikolwiek ograniczeniami i nadają się jedynie do spędzenia kilku dni w ciągu całego roku. W rzeczywistości – domy tego typu są idealne zarówno dla par, jak i wielodzietnych rodzin. I można w nich mieszkać przez cały rok! Domy z drewna, tak samo, jak i te bardziej tradycyjne, umożliwiają niemal dowolną aranżację wnętrz – do wyboru są projekty parterowe lub piętrowe, z dwoma, a nawet z pięcioma pokojami oraz funkcjonalną łazienką i kuchnią. Niektóre z nich mają także przydomowy garaż. Istnieje również możliwość wygospodarowania dodatkowych pomieszczeń, na przykład na spiżarnię, garderobę czy suszarnię. Nieskomplikowane, ale jednocześnie nowoczesne bryły budynków sprawiają, że cieszą się one powodzeniem zarówno wśród zwolenników typowych, klasycznych domów, jak i tych, ceniących nieco bardziej innowacyjne i nieszablonowe konstrukcje.

Dom, w którym możemy spędzić gorące lato oraz mroźną i śnieżną zimę to pragnienie każdego, kto planuje zacząć życie na własny rachunek. Nie trzeba jednak wydawać fortuny i tracić cennego czasu, aby ostatecznie zamieszkać w wymarzonym miejscu. Wystarczy jedynie świadoma decyzja, która będzie odzwierciedleniem oczekiwań najbliższej rodziny i marzenie to stanie się rzeczywistością!

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Domy drewniane – całoroczne mieszkanie czy miejsce na wakacyjny urlop?

Oceń
Ocena 4.4/5 na podstawie 5 ocen
  1. Alicja Pawel pisze:

    Dzien dobry,

    Mieszkam w Berlinie i kupilam dzialke w polsce (Wersk). Jestem zainteresowana kupnem domku z drewna zakladajacego sie z salonu z anaksem kuchennym oraz dwoma sypialniami i lazienka z mozliwoscia calorocznego uzytkowania. Bim mlogla poprosic o Katalog z domkami i cenami albo jako pdf? Przepraszam za bledy:-)

    Serdeczne pozdrowienia,

    Alicja Pawel

Dodaj komentarz