Aranżacja okien, która będzie dawała więcej światłaAranżacja okien należy do przyjemnych, ale niezbyt prostych zajęć. Postawienie kwiatków w doniczkach, czy zawieszenie efektownej firanki, to za mało, żeby nazwać to wystrojem. Okno jest jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych w każdym domu, dlatego powinno się prezentować jak najlepiej, jednocześnie nie ograniczając dostępu promieniom słonecznym, które niewątpliwie są potrzebne wszystkim.

Okna

Duża ilość naturalnego światła jest bardzo ważna, dlatego warto pomyśleć o tym już na etapie wyboru okien. W ofercie posiadamy okno o ultrawąskim profilu oraz ukrytym skrzydle – okno Quadro, które w połączeniu z dużymi przeszkleniami, efektywnie doświetlą pomieszczenia naturalnym światłem. Ponadto, zastosowanie szyb o wysokim współczynniku Lt, zapewnia przedostanie się do wnętrza więcej światła. Prosta konstrukcja okna Quadro oferuje szerokie możliwości aranżacyjne.

Domel

Fot. Materiały biura prasowego

Zasłony i firany

Po wyborze typu okien, czas na stylową aranżację. Przede wszystkim dekoracja okien powinna współgrać z pozostałym wystrojem wnętrza. Ciemne i grube zasłony nie są wskazane, ponieważ mogą ograniczać dostęp naturalnego światła. Najlepszym pomysłem będzie zastosowanie firanek o jasnej kolorystyce lub delikatnych zasłon. Aby jak w najmniejszym stopniu ograniczały dostęp światła możemy je upiąć z boku.
Z dekoracją parapetu nie należy przesadzać. Kwiat w stylowej doniczce w zupełności wystarczy. Natomiast, jeżeli chcemy użyć większą ilość dekoracji należy pamiętać o tym, aby nie były za bardzo wysokie, ponieważ mogłyby przysłaniać szyby i ograniczyć przedostanie się promieni słonecznych do wewnątrz pomieszczenia.

Domel drzwi i okna

Fot. Materiały biura prasowego

Wiszące ozdoby

Wiszące ozdoby w oknie to ciekawy pomysł na aranżację. Należy jednak pamiętać, aby nie zasłaniały dużej części okna. Taką dekorację mogą stanowić własnoręcznie uszyte ozdoby, niewielkie serduszka zawieszone na sznurku albo wiszące literki, które bez problemu możemy kupić w sklepie z artykułami do domu.

Planując aranżację okna należy pamiętać o podstawowej zasadzie, żeby dostarczyć do wnętrza jak najwięcej naturalnego światła.

Powinieneś przeczytać także:

Oceń ten artykuł

Ocen: Aranżacja okien, która będzie dawała więcej światła

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz