Aranżacja wnętrz – styl skandynawski to idealny pomysł na wystrój domu i mieszkania. Jak zaadoptować go do swojego wnętrza?

Ten minimalistyczny styl powstał z miłości do naturalnego piękna Skandynawii. Łączy on w sobie chłodne odcienie jakie znaleźć można w tamtejszych krajobraz: biel, szarość oraz beż z naturalnymi elementami takimi... Czytaj dalej

16 grudnia 2016
Artykuł z kategorii: Wnętrza

Ten minimalistyczny styl powstał z miłości do naturalnego piękna Skandynawii. Łączy on w sobie chłodne odcienie jakie znaleźć można w tamtejszych krajobraz: biel, szarość oraz beż z naturalnymi elementami takimi jak drewno, kamień czy wełna.

To styl, który spotkać można w coraz większej ilości domów oraz mieszkań, ze względu na jego prostotę. Bez problemu w ten sposób zaaranżujesz swoje wnętrze, oto kilka rad od czego powinieneś zacząć.

Po pierwsze – zacznij od kolorów

margines

styl skandynawski

Fot. Flickr.com CC 2.0 Bill Wilson

Aranżację wnętrz w stylu skandynawskim powinieneś zacząć od wyboru kolorów do swoich pomieszczeń. Wiadomo tutaj dominującym odcieniem najczęściej jest biel, która rozjaśnia pomieszczenie oraz nadaje mu świeżości i elegancji. Generalnie ujmując w stylu skandynawskim biel to kolor, którego nigdy nie będzie za mało. Można więc nie tylko wykorzystać ją do pomalowania ścian, ale również podłogi czy mebli. Jeśli jednak nie należy ona do grona twoich ulubionych kolorów możesz przełamać ją za pomocą szarości bądź pasteli takich jak pudrowy róż, jasny błękit, chłodna zieleń czy też ciepłych odcieni żółci.

Meble funkcjonalne i zrobione z naturalnych materiałów

margines

Szukając mebli w stylu skandynawski powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Każdy wybrany sprzęt nie może „zagracać przestrzeni” i być tylko ozdobą. Kluczem jest wybór mebli z naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień czy metal – bez dodatkowych zdobień. Elementy mogą być polakierowane, pomalowane na biało lub zostawione w swoim naturalnym odcieniu.

komoda

Komoda z szufladami marki Bloomingville to idealne rozwiązanie do salonu czy w sypialni w skandynawskim stylu, znajdziesz: https://www.magiapolnocy.pl/komoda-z-szufladami-bloomingville

Dodatki tak – ale tylko w minimalistycznym stylu

We wnętrzu w stylu skandynawskim nie może zabraknąć dodatków. Wybierając je należy jednak zachować pewien umiar. Zbyt wiele elementów może powiem przeładować przestrzeń, która w założeniu ma być jasna i otwarta. Warto tutaj postawić na wełniane pledy, lniane obrusy czy poduszki. Ostatnim krzykiem mody są plakaty w stylu skandynawskim, które możecie zobaczyć tutaj: https://www.magiapolnocy.pl/produkty/dekoracje/plakaty-2

Istotną role odgrywa również oświetlenie, które powinno być naturalne. Jednak, gdy zapada zmrok trzeba wspierać się sztucznym elektrycznym oświetleniem. Warto tutaj wybrać prostolinijne lampy o niewyszukanych formach. Mogą one być wiszące, stojące lub sufitowe – ważne by znajdowały się w kilku miejscach pomieszczenia. Zwykle jest to jednak zimne, elektryczne światło niesprzyjające atmosferze relaksu i intymności.

Ciepła skandynawskiemu wnętrzu doda blask świec płynący z ozdobnych świeczników zrobionych ze szkła, ceramiki, metalu czy drewna. Mogą one być gładkie lub zawierać elementy przyrody.

świecznik

Doskonałym pomysłem jest zestaw ceramicznych świeczników z piórkiem marki Bloomingville, który zachwycą swoją oryginalnością. Znajdziesz je na: https://www.magiapolnocy.pl/zestaw-3-swiecznikow-z-piorkiem-bloomingville

Publikacja przy współpracy z zespołem Magia Północy

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Aranżacja wnętrz – styl skandynawski to idealny pomysł na wystrój domu i mieszkania. Jak zaadoptować go do swojego wnętrza?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz