Bateria kuchenna niejedno ma imię

Wystrój naszego mieszkania to jedna z tych spraw, która leży na sercu większości z nas. Dokładamy więc wszelkich starań, by nasze mieszkania zyskały ten niepowtarzalny rys, który zapadnie w pamięć... Czytaj dalej

Wystrój naszego mieszkania to jedna z tych spraw, która leży na sercu większości z nas. Dokładamy więc wszelkich starań, by nasze mieszkania zyskały ten niepowtarzalny rys, który zapadnie w pamięć tych, którzy będą nas odwiedzać. Najważniejsze jest jednak to, byśmy my sami dobrze się czuli w naszym domu. Poza kwestią estetyczną o wiele ważniejsza jest sprawa funkcjonalności poszczególnych mebli, urządzeń AGD, kabiny prysznicowej, umywalek, kranów, itp. Każdy przedmiot powinien bezbłędnie spełniać swoje powinności. Tym samym będzie nam się lepiej oraz wygodniej żyło, a to jest najważniejsze.

  1. Jak wymienić baterię kuchenną?
  2. Bądźmy dokładni, bądźmy solidni

Jak wymienić baterię kuchenną?

Nowa bateria do kuchni oznacza konieczność jej zamontowania w zlewie, w którym myjemy naczynia. Oczywiście możemy do tej czynności wezwać fachowca, ale możemy to także zrobić samemu. Przed przystąpieniem do demontażu starego urządzenia, należy znaleźć nowe. Jeśli interesują nas naprawdę niebanalne krany kuchenne od różnych producentów, warto zwrócić uwagę na baterie kuchenne w Salonie Hoff. Ich pełną ofertę sprzedażową bez trudu znajdziemy w internecie. Obecnie w witrynie sieciowej tego sklepu znajdziemy aż pięćdziesiąt osiem różnych propozycji, dzięki którym nasz zlew kuchenny zyska zupełnie nowy wymiar. Przed samą wymianą baterii należy odciąć dopływ wody do kranu poprzez zakręcenie głównego zaworu od wody. To zdecydowanie uchroni nas przed potencjalnym potopem w kuchni. Warto także przygotować kilka szmat albo starych ręczników oraz miskę – na wszelki wypadek. Baterie kuchenne mają swoje konkretne wymiary, które także trzeba znać, przed przystąpieniem do wymiany urządzenia. Dla tych z nas, którzy nie mieli okazji wymieniać baterii kuchennej, ale bardzo chcą to zrobić własnoręcznie, polecamy tutoriale, które można znaleźć w internecie. Są to krótkie, kilkuminutowe filmy nagrane przez fachowców, dzięki którym – krok po kroku – prześledzimy taki proces. Tym samym unikniemy niepotrzebnych pomyłek oraz zbędnych gaf.

Bądźmy dokładni, bądźmy solidni

Każda bateria zakupiona w sklepie ma swój zestaw akcesoriów niezbędnych do jej potencjalnego montażu. Do samej czynności będzie nam potrzebny klucz nastawny, którym odkręcimy węże doprowadzające wodę do trzonu baterii. Należy także dokładnie zamontować wszelkie uszczelki oraz inne drobne części, takie jak podkładki czy śruby montujące baterię do zlewozmywaka. Na końcu pozostaje nam sprawdzić szczelność całej instalacji, czyli po prostu odkręcić wodę. Jeśli coś będzie nam przeciekać, koniecznie musimy to poprawić. Takie problemy mogą docelowo skutkować zalaniem kuchni oraz szybszym zużyciem baterii. W przypadku wycieku wody bezpośrednio z korpusu samej baterii albo z jej uchwytu możemy mieć do czynienia z wadą samej baterii. Należy wówczas całość zdemontować i jak najszybciej skontaktować się ze sprzedawcą, celem ustalenia dalszego trybu postępowania. Warto pokreślić, że wszelkie baterie oraz krany kuchenne, które zakupimy w Salonie Hoff, są objęte odpowiednimi gwarancjami. Baterie kuchenne dostępne w ich witrynie pochodzą od najlepszych producentów i są wykonane z najlepszej jakości materiałów, co daje nam prawie stuprocentową pewność, że sprawdzą się w każdej sytuacji. Szybka dostawa umożliwi nam dokonanie wymiany baterii albo remontu mieszkania w ściśle określonym czasie. Decyzja o zakupie baterii kuchennej za pośrednictwem ich strony sieciowej, będzie niewątpliwie strzałem w dziesiątkę – warto ich odwiedzić jeszcze dziś. 

Źródło fotografii: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Bateria kuchenna niejedno ma imię

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 10 ocen

Dodaj komentarz