Całoroczny dom drewniany

Całoroczny dom drewniany charakteryzuje się tym, że przez cały rok panuje w nim unikalny mikroklimat. Wykorzystanie naturalnych materiałów, pozwala na regulowanie wilgotności powietrza, jak i również umożliwia pochłanianie promieniowania z... Czytaj dalej

27 maja 2021
Artykuł z kategorii: Budowa domu, Projekt domu

Całoroczny dom drewniany charakteryzuje się tym, że przez cały rok panuje w nim unikalny mikroklimat. Wykorzystanie naturalnych materiałów, pozwala na regulowanie wilgotności powietrza, jak i również umożliwia pochłanianie promieniowania z urządzeń domowych. Dom z drewna całoroczny buduje się niezwykle szybko i może być wzniesiony niemal o każdej porze roku. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które dbają o ochronę naturalnego środowiska.

Dom z drewna

Dom szkieletowy może być używany zarówno, sezonowo, jak i również przez cały rok, niezwykle istotne jest jednak, aby był wykonany z drewna, które posiada odpowiednią jakość, gwarantuje ją np. firma Drewdom. Dom kanadyjski całoroczny budowany jest najczęściej z bali z drewna klejonego, które posiada doskonałe właściwości izolacyjne, wysoką odporność na wilgoć oraz dużą wytrzymałość na uszkodzenia. Idealne właściwości bali odgrywają duże znaczenie dla komfortu większości klientów, stąd drewno stosowane przez Drewdom pozyskiwane jest z północnych rejonów Skandynawii. Domy, które wykonuje się z tego rodzaju drewna, idealnie sprawdzają się, jako budynki mieszkalne do użytkowania przez cały rok, ale i również domy rekreacyjne.

Podejmując decyzję o zakupie domu drewnianego całorocznego, warto zastanowić się również nad zastosowaniem odpowiedniej izolacyjności okien i drzwi. W tego rodzaju domach można zamontować nie tylko okna, ale i również drzwi, które wykonane są z drewna, a także z PCV.

Dom szkieletowy całoroczny

Niezwykle często, zanim jeszcze klient wybierze właściwą dla niego technologię budowy domu, zastanawia się i analizuje wszystkie dostępne opcje. Zaletami domów z bala klejonego są niezwykłe właściwości surowców i materiałów stosowanych do jego budowy, krótki czas wznoszenia budynku oraz ekologiczna konstrukcja. Dom drewniany całoroczny, to doskonały wybór dla wszystkich osób, które cenią sobie energooszczędne rozwiązania. Nie bez znaczenia może okazać się również fakt, że zdecydowana większość domów drewnianych doskonale prezentuje się wewnątrz. Naturalna prezencja w zestawianiu z bogatymi właściwościami wnętrz domu drewnianego całorocznego sprawia, że z każdym dniem, coraz więcej osób decyduje się na postawienie domu w tej technologii.

Drewniany dom całoroczny

Drewniane domy rekreacyjne wielosezonowe są obiektami, których użytkowanie należy zaplanować jeszcze przed momentem rozpoczęcia budowy. Doradzamy naszym klientom, by w drewnianych domach całorocznych wybierali ściany o grubości minimum 65 mm. Domki, które posiadają cieńsze ściany, mogą również być używane przez cały rok, jednak będą one wymagały znacznie gorszej warstwy ocieplenia. W tego rodzaju domu warto również zaplanować ogrzewanie, w taki sposób, aby było nie tylko funkcjonalne, ale i również bardzo nastrojowe i nawiązujące do klimatu całego budynku. Jednym z ciekawszych rozwiązań może okazać się połączenie kominka wraz z ogrzewaniem elektrycznym. Warto wiedzieć, że tego rodzaju obiekty, jeżeli ich metraż jest mniejszy niż 35 m², można usytuować na działce bez pozwolenia na budowę.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Całoroczny dom drewniany

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 3 ocen

Dodaj komentarz