Co na ścianę w kuchni? Radzimy jakie materiały będą najlepsze

Przygotowujesz się do remontu kuchni? A może chcesz jedynie lekko odświeżyć wnętrze? Niezależnie od tego, co Cię czeka, zdecyduj się na materiał, który łatwo się czyści i nie niszczy. Sprawdź,... Czytaj dalej

Przygotowujesz się do remontu kuchni? A może chcesz jedynie lekko odświeżyć wnętrze? Niezależnie od tego, co Cię czeka, zdecyduj się na materiał, który łatwo się czyści i nie niszczy. Sprawdź, jakie produkty najlepiej sprawdzą się na ścianie w kuchni, oraz na co należy zawrócić uwagę przy ich wyborze.

Szklane panele kuchenne, kamień naturalny a może klasyczne płytki?

margines

Coraz więcej osób od kuchni oczekuje nie tylko wyjątkowego wyglądu, ale i niesamowitej funkcjonalności. W nowoczesnych wnętrzach można spotkać się z wieloma ciekawymi rozwiązaniami, które zaskoczą przeciętnego domownika swoją prostotą.

Tynk dekoracyjny jest jednym z najprostszych w zrealizowaniu pomysłów, a co za tym idzie bardzo popularnym. Często stosuje się tynk cienkowarstwowy (akrylowy), który wyglądem może przypominać granit. Aby zabezpieczyć tę warstwę przed zabrudzeniami poleca się pokryć ją środkiem uszczelniającym. Odpowiednia konserwacja zapewni długoletnie użytkowanie przez wiele lat.

Niezastąpione i wyjątkowe – płytki ceramiczne i kamienne

margines

Płytki są niezwykle łatwe w czyszczeniu, wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką i w ten sposób można pozbyć się największych zabrudzeń. W niektórych ofertach sklepowych można znaleźć płytki o wysokiej odporności na ścieranie i temperatury. Zaleca się wybieranie płytek o gładkiej powierzchni, ponieważ ułatwi to zachowanie higieny w miejscu nad blatem czy obok kuchenki.

remont kuchni

Flickr.com CC 2.0 Mid-Atlantic Center for the

Większe płytki = mniej fug = mniej czyszczenia

margines

W pobliżu zlewozmywaka i kuchenki poleca się zamontowanie większych płytek, ułatwi to czyszczenie zabrudzonej powierzchni, a tym samym uchroni fugę przed wymywaniem. Dobrym rozwiązaniem są płytki granitowe, odporne na działanie środków chemicznych, dodatkowo nie wchłaniają one tłuszczów.

Szkło w kuchni – nowocześnie i z klasą

margines

Można tutaj wyróżnić kilka rodzajów materiałów na ścianę np. tafla bezbarwnego szkła, pod którym będzie widoczny kolor ściany. Aby optycznie powiększyć kuchnię, pod warstwą tafli bezbarwnego szkła można zamontować lustro, co dodatkowo podniesie walory estetyczne całego pomieszczenia. Innym rozwiązaniem jest montaż szklanych paneli ściennych, które obecnie dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, ze wzorami, żłobieniami i dodatkami. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Taką powierzchnię czyści się niesamowicie łatwo, a co za tym idzie szkło znajdzie swoje zastosowanie w każdej kuchni.

Tapeta, farba i co jeszcze?

margines

Zwykłe malowanie ścian jest równie efektowne, można wybrać dowolny kolor, fakturę a także właściwości farby (wodoodporna, plamoodporna, oddychająca itd.). Stosowanie jaskrawych kolorów wymaga jednak dobrego przygotowania ściany – wyrównanie, ukrycie wszelkich nierówności. Zastosowanie tapety wiąże się wyborem takiej, która jest odporna na działanie wilgoci, ognioodporna i nadająca się do czyszczenia czy szorowania.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Co na ścianę w kuchni? Radzimy jakie materiały będą najlepsze

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz