Czy mieszkania tanieją?

W obecnej sytuacji bardzo wielu ludzi liczy na to, że ceny mieszkań spadną o bardzo dużą kwotę. Zakłada się kilka scenariuszy rozwoju sytuacji mieszkaniowej. Czy mieszkania tanieją? Czy mieszkania będą... Czytaj dalej

W obecnej sytuacji bardzo wielu ludzi liczy na to, że ceny mieszkań spadną o bardzo dużą kwotę. Zakłada się kilka scenariuszy rozwoju sytuacji mieszkaniowej. Czy mieszkania tanieją? Czy mieszkania będą tańsze? Kiedy mieszkania zaczną tanieć? Zapraszamy do lektury!

Czy mieszkania będą tańsze?

Każdy z nas pragnie posiadać jak najlepsze mieszkanie w dobrej cenie. Pytanie, czy w obecnej sytuacji jest to możliwe? Pamiętaj, że planując przeprowadzkę lub zakup nowego mieszkania, warto sprawdzić obecne ceny oraz dalekosiężne prognozy. Wzrosty cen mieszkań straciły mocno na dynamice, ale nie oznacza to, że całkowicie zatrzymały się na stałych cenach. Nie, otóż za mieszkania w największych miastach będziemy musieli zapłacić aż o około 10-15% więcej niż przed rokiem. Warto również zaznaczyć, że w wyniku obecnej sytuacji, również jest bardzo trudno o dostanie kredytu mieszkaniowego. Jeżeli interesują Cię szczegółowe ceny, to zapraszamy na stronę odWłaściciela.

Więc czy można jednoznacznie stwierdzić, czy mieszkania będą tanieć? Te większe w dużych miastach na pewno nie, jednak część osób z nadzieją w oczach spogląda na niewielkie domy i działki, ponieważ ceny tych zabudowań, będą obniżać się o około 5-7% rocznie. Dla kupujących mieszkania taka prognoza może brzmieć dobrze, ale nie wszyscy podzielają tę perspektywę. Pamiętaj, aby śledzić na bieżąco wszelkie informacje związane z cenami mieszkań!

Kiedy mieszkania zaczną tanieć?

Coraz więcej ludzi zastanawia się, kiedy w końcu gołym okiem widoczne będą spadki cen mieszkań. Otóż powinny one spadać… ale jednak nie spadają. Nie wiadomo kiedy dokładnie odczujemy jakiekolwiek zmiany, ale jedno jest pewne: jeżeli ceny będą spadać to bardzo wolno – to wynika z doświadczeń z lat wcześniejszych. Przykładem może być sytuacja, w której typowe mieszkanie o powierzchni około 50 m kw., które u warszawskiego dewelopera kosztowało przed rokiem 9.500 zł metr, dziś może być warte 8-9% więcej – czyli 10.200-10.300 zł. Jedno jest pewne, popyt słabnie, wzmacniają się przez to „negatywne tendencje cenowe”, a problemy na rynku mieszkaniowym ciągle się pogłębiają. Dlaczego tak się dzieje? Otóż w wyniku kłopotów ze sfinalizowaniem budowy i sprzedaży mieszkań w latach 2021-2022. Właśnie w tym czasie planowane jest do oddania rekordowa liczba mieszkań – ale kto te mieszkania kupi?

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Czy mieszkania tanieją?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 3 ocen

Dodaj komentarz