Czym zamaskować pęknięcia na ścianie?

Pęknięcia w ścianie potrafią być prawdziwą skazą w wyglądzie mieszkania. Współczesny rynek oferuje wiele rozwiązań, jednakże to od Ciebie zależy, jaki wybór będzie najbardziej odpowiedni. Czym można zamaskować pęknięcia na... Czytaj dalej

Pęknięcia w ścianie potrafią być prawdziwą skazą w wyglądzie mieszkania. Współczesny rynek oferuje wiele rozwiązań, jednakże to od Ciebie zależy, jaki wybór będzie najbardziej odpowiedni. Czym można zamaskować pęknięcia na ścianie? Czym przyciąć listwy? Jak zamontować listwy przypodłogowe? Sprawdź to!

Czym ciąć listwy przypodłogowe?

Wszelkiego rodzaju rysy oraz pęknięcia mogą powstawać w wyniku działania różnorodnych czynników. Jeśli pęknięcia zbytnio rażą Cię w oczy (a przede wszystkim Twoich gości!) to trzeba jak najszybciej działać. Do wyboru masz wiele rozwiązań, które oferuje współczesny rynek. Aby zlikwidować uprzykrzające pęknięcia, możesz zastosować produkt, dostosowany do Twojego wnętrza. Do najpopularniejszych rozwiązań należą produkty, takie jak:

  • masy szpachlowe dostosowane do koloru ściany,
  • listwy przypodłogowe.

Aby skorzystać z pierwszej opcji, musisz przede wszystkim w pierwszej kolejności osłonić czymś podłogę oraz sprzęty domowe. Kolejnym krokiem będzie poszerzenie szczeliny, co zrobisz za pomocą skrobaczki, najlepiej takiej, która jest w kształcie litery „V”. Następnie rozprowadź po szczelinie emulsję gruntującą – po około jednym dniu możesz już wypełnić wnękę wyżej wspomnianą masą.

Listwy przypodłogowe wyróżnia to, że proces montażu zajmuje dosłownie kilka chwil. Mają one za zadanie zasłonić szczelinę, która powstaje naturalnie między ścianą a podłogą w czasie układania posadzki. Jedyne co musisz zrobić to dociąć listwę do wymaganej długości. W tym celu możesz użyć małej piły, ostrego nożyka do tapet lub ukośnicy – jest o wiele bardziej wygodny oraz mniej czasochłonny wybór.

Jak zamontować listwy przypodłogowe?

Montaż możesz wykonać bezproblemowo samodzielnie. W żadnym wypadku nie potrzebujesz pomocy fachowca. W dostępnych powszechnie modelach znajdują się klipsy montażowe. Jeśli jednak takich nie znajdziesz z wybranym zakupem, to idealnie sprawdzi się do tego klej montażowy. Dodatkowym atutem jest możliwość malowania listew oraz bezproblemowego ich dopasowania do reszty pomieszczenia. A może zdecydujesz się na kontrast? Wszystko jest zależne od Twojej inwencji twórczej. Trzeba również wspomnieć o wytrzymałości listew – są na tyle solidne, że przetrwają nawet zabawy szalejących po domu dzieci.

Listwy to istny bohater drugoplanowy każdego domu – nie dość, że skutecznie zasłaniają niedoskonałości, to jeszcze pełnią funkcję ozdobną oraz estetyczną. Oczywiście ostateczny wybór należy do Ciebie!

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Czym zamaskować pęknięcia na ścianie?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz