Deweloperzy Warszawy – przegląd oferty liderów rynku

Obecnie na rynku pierwotnym Warszawy działa ponad 150 firm deweloperskich. Niektóre z nich dopiero rozpoczynają działalność, inne – mają kilkudziesięcioletnie doświadczenie, jedne są lokalnymi graczami, a drugie podbijają zagraniczne rynki. Wysoka konkurencja... Czytaj dalej

7 listopada 2022
Artykuł z kategorii: Nieruchomości

Obecnie na rynku pierwotnym Warszawy działa ponad 150 firm deweloperskich. Niektóre z nich dopiero rozpoczynają działalność, inne – mają kilkudziesięcioletnie doświadczenie, jedne są lokalnymi graczami, a drugie podbijają zagraniczne rynki. Wysoka konkurencja oraz rosnące stawki skłaniają deweloperów do poszukiwania własnego charakteru i wymyślania coraz to lepszych i bardziej konkurencyjnych rozwiązań. Dziś przeanalizujemy ofertę kilku wiodących firm deweloperskich działających w stolicy.

Fot. Materiały prasowe

Dom Development

Ogólnopolska firma Dom Development jest jednym z kluczowych graczy, działa na rynku nieprzerwanie od 1995 roku. Jest to jeden z liderów budownictwa mieszkaniowego w Polsce, a jej specjalizacją są osiedla wielorodzinne, głównie realizowane etapowo, oraz inwestycje o podwyższonym standardzie. Deweloper ma szereg nagród i wyróżnień branżowych, w tym Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy oraz tytuł Deweloper Roku.

Obecnie w ofercie dewelopera są mieszkania na osiedlach ulokowanych w dzielnicach Bemowo, Wola, Targówek, Białołęka, Ursynów, Mokotów, Praga-Północ, Wawer oraz Włochy. Jak widzimy, geografia działalności jest bardzo szeroka – z tego wynika duża rozpiętość cen metra kwadratowego.

Jeśli szukasz nowego mieszkania w Warszawie w stosunkowo przystępnej cenie i zależy Ci na dobrej lokalizacji, ciekawą opcją mogą być Osiedle Urbino położone na Włochach czy Osiedle Ceramiczna zrealizowane na osiedlu Tarchomin – ceny mieszkań w tych inwestycjach są całkiem przystępne, jak na Warszawę.

Ronson Development

Firma działa w branży od 1999 roku i posiada realizacje na terenie całego kraju. Buduje kompleksy wielorodzinne, inwestycje apartamentowe oraz budynki mieszkalno-usługowe  w różnych częściach stolicy. W aktualnej ofercie posiada mieszkania na Woli, Ursusie, Wilanowie i Białołęce.

Cechą wyróżniającą firmę Ronson jest zaawansowany poziom wewnętrznej infrastruktury realizowanych osiedli – inwestycje dewelopera często stanowią autonomiczną przestrzeń urbanistyczną nawiązują do koncepcji “miasto w mieście”. Przykładowo, na osiedlu Ursus Centralny zaprojektowano siłownię w plenerze, amfiteatr oraz inne strefy integracji mieszkańców, plac miejski, rozbudowane zaplecze usługowe i nawet przedszkole.

Robyg

Firma Robyg działa na stołecznym rynku od 2000 roku. Ma największy bank ziemi i realizuje inwestycje w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. Deweloper jest prekursorem nowych trendów architektonicznych w budownictwie mieszkaniowym i promotorem technologii ekologicznych, za co jego wybrane realizacje dostały prestiżowe nagrody oraz międzynarodowy eko-certyfikat BREEAM.

Firma słynie też z aktywnego wdrażania koncepcji „15-minutowego miasta” – czyli przestrzeni, która umożliwia załatwienie wszystkich podstawowych spraw bez konieczności opuszczania osiedla.

Do ciekawych stołecznych realizacji dewelopera należą modernistyczny wielofunkcyjny kompleks Mój Ursus, ekologiczne osiedle Praga Piano czy otoczony zielenią prestiżowy kompleks Rytm Mokotowa.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Deweloperzy Warszawy – przegląd oferty liderów rynku

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz