Dlaczego trening na świeżym powietrzu jest lepszy niż w pomieszczeniu?

Trenowanie na świeżym powietrzu ma wiele zalet i jest nieocenioną pomocą w walce z niektórymi schorzeniami. Nie każdy posiada własny ogródek lub działkę, dlatego tak ważne jest regularne wychodzenie na... Czytaj dalej

10 września 2021
Artykuł z kategorii: Dyskusje

Trenowanie na świeżym powietrzu ma wiele zalet i jest nieocenioną pomocą w walce z niektórymi schorzeniami. Nie każdy posiada własny ogródek lub działkę, dlatego tak ważne jest regularne wychodzenie na spacery. Zamknięci w czterech ścianach odbieramy naszemu organizmowi dostęp chociażby do witaminy D, która jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Odkryj zalety treningu na dworze i poznaj dyscypliny sportowe, które zmotywują Cię do częstszego wychodzenia na zewnątrz!

Jakie są zalety trenowania na świeżym powietrzu?

Zgodnie z badaniami trening na dworze daje nam dostęp do ogromnej dawki witaminy D3, której większości populacji brakuje. Oprócz całorocznej suplementacji powinniśmy pamiętać o przebywaniu na zewnątrz, aby uniknąć gorszego samopoczucia w zimowe miesiące. Dotlenienie organizmu oraz wytwarzane w związku z treningiem endorfiny działają zbawiennie na nasz mózg i układ nerwowy, który jest zwykle przeciążony dużą ilością bodźców. Poprawia nam się koncentracja i odporność na infekcje. Same plusy!

Jakie dyscypliny sportu wybrać?

Ilość możliwych do wykonywania na dworze ćwiczeń jest ogromna! Jednak postaramy się przytoczyć takie, które będą odpowiednie dla ludzi zabieganych i nieposiadających wiele wolnego czasu na dodatkowe aktywności w ciągu dnia. Nie od dziś wiadomo, że dorosły człowiek jest skupiony głównie na pracy i obowiązkach domowych, stąd tak mało okazji do spędzania czasu na łonie natury. Wyjście musi kojarzyć się przyjemnie i motywować do wygospodarowania parunastu cennych minut z naszego życia.

Nordic walking jest idealnym przykładem aktywności usprawniającej naszą postawę ciała, mięśnie oraz stawy. Zalecany jest osobom z problemami w obrębie kręgosłupa, aby go wzmacniać i poprawiać swoją kondycję. Zakup kijków nie jest dużym kosztem, ponieważ można je dostać na stronach internetowych już od 30 zł. Najważniejsze jest wypracowanie odpowiedniej techniki chodzenia. Polecamy wychodzić z nimi do lasu lub na łąki, jeśli ma się taką możliwość. Przebywanie wśród zieleni relaksuje nasz mózg!

Łucznictwo jest jedną z dyscyplin, które wymuszają od nas niejako wyjście na łono natury. Strzelanie pozwala rozwijać skupienie i stabilność naszego ciała. Dobranie odpowiedniego łuku nie zajmie wiele czasu, gdy skontaktujemy się z odpowiednim sklepem. Przeszkoleni pracownicy odpowiedzą nam na szereg pytań, jakie mogą się pojawić w trakcie przeglądania oferty. Efekty naszego trenowania motywują skutecznie do regularnego wychodzenia i zachęcają do zapuszczania się w dalsze zalesione rejony. W ciszy i spokoju można nacieszyć się wynikami naszej ciężkiej pracy.

Bieganie przeżywa swoisty renesans, ponieważ dawniej niedoceniane, a dziś uwielbiane, łączy wiele pokoleń. Nie musimy brać udziału w wyścigach ani maratonach, aby móc truchtem przemierzać zakątki naszego miasta. Dobrze jest wybrać obszar, po którym porusza się mało osób i będziemy mogli się zrelaksować. Odpowiednie buty oraz ubranie pozwoli nam czerpać 100% przyjemności z oddychania świeżym powietrzem. Z czasem robienie większej ilości kilometrów stanie się codziennością i przyzwyczaimy nasz organizm do wysiłku. Kondycja oraz pojemność płuc poprawią się na tyle, że już nigdy nie doświadczysz zadyszki, wchodząc po schodach!

To jedynie kilka pomysłów na aktywne spędzanie czasu na zewnątrz, ale gwarantujemy, że kiedy już się opuści mieszkanie, nie zechce się wrócić z powrotem!

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Dlaczego trening na świeżym powietrzu jest lepszy niż w pomieszczeniu?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz