Dlaczego warto zdecydować się na pasy PCV do chłodni?

W zależności od rodzaju kutyny paskowej PCV może być ona wykorzystywana w temperaturach od -15°C do +50°C (standard), od -25°C do +30°C (polar) lub od -60°C do +15°C (super polar).... Czytaj dalej

7 maja 2021
Artykuł z kategorii: Instalacje, Przemysł, Sektor budowlany

W zależności od rodzaju kutyny paskowej PCV może być ona wykorzystywana w temperaturach od -15°C do +50°C (standard), od -25°C do +30°C (polar) lub od -60°C do +15°C (super polar). Tworzywo, które jest specjalnie dopasowane do takich temperatur, lepiej zachowuje swoją elastyczność i wytrzymałość niż tradycyjna folia PCV.

Dlaczego zatem warto zdecydować się na takie rozwiązanie w chłodni?

  • Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala chronić produkty znajdujące się w chłodni przed negatywnymi skutkami napływu ciepłego powietrza. Ma to szczególne znaczenie w przypadku produktów spożywczych i mrożonych.
  • Kurtyny PCV do mroźni dobrze zatrzymują wilgoć, nie przepuszczając wody. Dzięki temu, że do wnętrza komory chłodniczej nie dostaje się ciepłe, wilgotne powietrze, wyeliminowane zostaje zjawisko szronu czy oblodzenia na urządzeniach chłodniczych. To natomiast przekłada się na ich wydajniejszą pracę oraz mniejszą awaryjność.
  • Pasy PCV doskonale radzą sobie z przeciągami, ponieważ tworzą swoistego typu barierę dla przewiewów.
  • Ponadto kurtyny PCV utrudniają przedostawania się do wnętrza insektów i zanieczyszczeń.
  • Łatwość dopasowania bez względu na rodzaj zabudowy i typ zastosowanych w chłodni drzwi. Paski PCV do chłodni zazwyczaj wykonywane są na indywidualne zamówienie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pasy PCV do chłodni?

Pasy PCV do chłodni różnią się pomiędzy sobą. Oprócz rodzajów, które omówimy nieco później, warto zwrócić uwagę na kilka innych aspektów.

Kurtyny PCV charakteryzują się różną szerokością wstęg. Najpopularniejsze to: 200 mm, 300 mm oraz 400 mm. Szerokość wstęgi dopasowywana jest do wysokości otworu, a także planowanego rodzaju ruchu i jego nasilenia. Zasada jest taka, że im szersza wstęga, tym większa szczelność. Trudniej jest jednak przez nią przechodzić.

  • 200 mm – wstęgi dla ruchu pieszego i lekkiego ruchu mechanicznego.
  • 300 mm – wstęgi dla intensywnego ruchu mechanicznego.
  • 400 mm – wstęgi wykorzystywane zazwyczaj jako przegrody pomieszczeń.

Pasy PCV odróżnia również sposób zakładu, który decyduje o szczelności konstrukcji. Im większy, tym większa szczelność. Zaleca się stosowanie większego zakładu w przypadku kurtyn o wysokości większej niż 3 metry, w miejscach, w których występują większe przewiewy oraz w przypadku gdy kurtyna ma dodatkowo pełnić funkcję akustyczną (tłumić hałas).

Zobacz ofertę kurtyn paskowych do chłodni w ofercie producenta. Obejrzyj pełną ofertę PCV Expert.

Metoda wykonania powierzchni pasów to kolejny element, który rozróżnia kurtyny PCV do chłodni. Podstawowy podział opiera się na pasach gładkich oraz posiadających podłużne wzmocnienia w postaci żeber. Pasy gładkie doskonale sprawdzą się w przypadku ruchu pieszego i mechanicznego o małej intensywności, natomiast żebrowane w miejscach o intensywnym ruchu mechanicznym (m.in. przejazd wózków widłowych).

W zależności od ilości i rodzaju dodanych do polichlorku winylu polepszaczy można uzyskać różne typy folii PCV. Każdy typ ma inne właściwości. Dla przykładu zastosowanie większej ilości plastyfikatorów zwiększa wytrzymałość materiału na ujemne temperatury. Tworzywo jest wówczas bardziej elastyczne w porównaniu do standardowych pasów.

Dowiedz się więcej o rodzajach pasów PCV do chłodni czytając starszy artykuł: https://polskiebudowlane.pl/portal/rodzaje-pasow-pcv-do-chlodni/

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Dlaczego warto zdecydować się na pasy PCV do chłodni?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz