Dobrej jakości wentylacja pożarowa – bo życie jest bezcenne

Ogień jest jednym z najbardziej nieobliczalnych żywiołów - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Pożary mogą wybuchnąć praktycznie wszędzie, jeśli będą ku temu sprzyjające okoliczności. Wybuch pożaru w budynku... Czytaj dalej

6 czerwca 2022
Artykuł z kategorii: Instalacje

Ogień jest jednym z najbardziej nieobliczalnych żywiołów – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Pożary mogą wybuchnąć praktycznie wszędzie, jeśli będą ku temu sprzyjające okoliczności. Wybuch pożaru w budynku może się okazać zgubny dla przebywających tam osób. Warto więc zawczasu pomyśleć o skutecznej wentylacji pożarowej, dzięki której łatwiej będzie nam się ewakuować z budynku oraz nie ulec zatruciu dymem albo gazami powstającymi podczas pożaru. Takie zatrucie może być śmiertelne i bardzo często to właśnie ono odpowiada za zgony w trakcie pożaru. Inwestycje w instalacje bezpieczeństwa pożarowego są więc niezbędne. Dzięki nim budynki fabryczne czy też mieszkalne mogą być bezpiecznie użytkowane przez długi czas. Dobrej jakości system wentylacji pożarowej będzie tutaj strzałem w dziesiątkę.

Systemy wentylacji pożarowej – gdzie szukać najlepszych rozwiązań?

W przypadku mniejszego czy też większego pożaru sprawna wentylacja pożarowa pozwoli nam na uratowanie życia oraz mienia. O instalacjach tego typu należy myśleć już na etapie projektowania budynku. Warto tutaj stawiać na najnowsze rozwiązania techniczne dostępne obecnie na naszym rynku. Jeśli więc interesują nas takie rozwiązania, jak wentylacja oddymiająca, czy też inne urządzenia przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się ognia, to najlepiej będzie poszukać ich za pośrednictwem Internetu. Jedną z najlepszych propozycji pod tym względem znajdziemy na stronie sieciowej: www.dhpolska.pl. D+H Polska działa w naszym kraju od ponad dwudziestu lat, a cała firma ma ponad pięćdziesięcioletnią tradycję. Może nam ona zaproponować kompleksowe rozwiązania przeciwpożarowe, począwszy od projektu, a skończywszy na montażu całej instalacji, np. w naszym magazynie. Nabędziemy u nich, m.in.: wentylatory oddymiające, przeciwpożarowe klapy odcinające, czujki dymu, urządzenia alarmujące, panele do central oddymiania oraz wiele innych produktów, które są niezastąpione w przypadku pożaru.

Skuteczna wentylacja pożarowa – inwestycja w bezpieczeństwo

Postawą każdego systemu wentylacji pożarowej są nie tylko drożne przewody wentylacyjne, ale jest nią przede wszystkim centrala wentylacji pożarowej, sterująca wszystkimi urządzeniami takimi jak: klapy wentylacji pożarowej, czujki przeciwpożarowe, czy też przyciski oddymiania. W przypadku potencjalnych ćwiczeń przeciwpożarowych warto przećwiczyć wszelkie założenia scenariusza pożarowego, nawet te najbardziej nietypowe. Korzystanie na co dzień z dobrej jakości systemów wentylacji pożarowej sprawi, że system ochrony przeciwpożarowej powinien zadziałać bez zarzutu, zarówno w budynkach użyteczności publicznej, budynkach mieszkalnych jak i w fabryce. Przewody oddymiające działające w ramach skutecznego systemu oddymiania, odprowadzą z budynku gazy oraz dym, a także sprawią, że znacząco się zmniejszy obciążenie termiczne budynku. W skrajnych przypadkach takie obciążenie w trakcie pożaru może spowodować zawalenie się konstrukcji. Ochrona przeciwpożarowa powinna spełniać wszelkie wymagania określone w przepisach. Do budowy budynku powinny więc być użyte materiały o określonej klasie odporności ogniowej, gdyż takie minimalne wymagania zapewnią np. odpowiednią izolacyjność ogniową czy też wpłyną na mniejszą ilość gazów pożarowych, dzięki czemu łatwiej będzie skorzystać z drogi ewakuacji. Skuteczna, nowoczesna oraz solidna wentylacja pożarowa zakupiona w D+H Polska sprawi, że potencjalnym użytkownikom budynku zapewnimy bezpieczeństwo na wysokim poziomie, a w przypadku pożaru zespół urządzeń zabezpieczających z pewnością uratuje wiele osób. 

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Dobrej jakości wentylacja pożarowa – bo życie jest bezcenne

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz