Dofinasowanie do deszczówki – warto wiedzieć więcej, by lepiej żyć
Odzyskiwanie wody deszczowej staje się coraz bardziej istotną kwestią w zakresie szeroko pojmowanej gospodarki wodnej. Polska niestety należy do tych krajów, w których wody opadowe w większości przepadają i trafiają... Czytaj dalej
Odzyskiwanie wody deszczowej staje się coraz bardziej istotną kwestią w zakresie szeroko pojmowanej gospodarki wodnej. Polska niestety należy do tych krajów, w których wody opadowe w większości przepadają i trafiają do kanalizacji. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska stworzył więc specjalny program „Moja woda”, dzięki któremu gospodarstwa domowe mogą pozyskać dofinansowanie na małą retencję w kwocie do pięciu tysięcy złotych. W skali gospodarki wodnej całego kraju każdy zbiornik na deszczówkę ma znaczenie.
Dzięki pomocy Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska można więc zbierać wodę deszczową, której można potem użyć, np. do podlewania ogródka czy też do czynności technicznych, np. spłukiwania toalet. Inwestycja w tego typu rozwiązania jest więc jak najbardziej pożądana. Warto więc dowiedzieć się więcej na jej temat, bo może jest pomysł właśnie dla nas.
Dofinansowanie do deszczówki – mała retencja ma wielkie znaczenie
Gdzie więc szukać podpowiedzi, jak najłatwiej skorzystać ze środków, jakie może nam zapewnić Narodowy Ochrony Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej? Z pewnością informacje tego typu bez trudu znajdziemy w Internecie. Pozyskiwanie wód opadowych nie jest sprawą szczególnie trudną, wystarczy tylko zainwestować w odpowiednie rozwiązania. Dofinansowanie przydomowych instalacji retencyjnych, przyznawane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej może objąć, np. zbiorniki podziemne i naziemne, przewody odprowadzające wodę opadową do instalacji nawadniających, wpusty, łapacze, zraszacze, pompy, filtry, itp. By dokładnie sprawdzić, czy można potem używać takiej wody, np. w ramach prowadzenia działalności gospodarczej czy też skorzystać z innego wykorzystania zatrzymanej wody, wystarczy poszukać pełnych informacji na ten temat, np. wpisując hasło: „Dofinansowanie do deszczówki – Program Moja Woda”. Im szybciej przystąpimy do zbierania wody deszczowej, tym więcej na tym zyskamy. Warto tutaj podkreślić, że nie chodzi tutaj tylko o wymierny zysk w kieszeni, ale także i sytuację wodną w całej Polsce. Obecnie nasz kraj ma bardzo małe zasoby wody pitnej, więc używanie deszczówki tam, gdzie można to uczynić, to inwestycja w przyszłość naszych dzieci, na którą trzeba postawić.
Warto skorzystać z zagospodarowania wody deszczowej już dziś
Prawidłowo dobrane zbiorniki oraz przewody odprowadzające wody opadowe sprawią, że wykorzystanie wód opadowych na naszej posesji stanie się faktem. Należy tutaj jednak pamiętać, że warunkiem otrzymania bezzwrotnego dofinansowania jest uruchomienie instalacji, dopiero po podpisaniu umowy w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Wybudowanie instalacji na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem musi także wypełniać określone warunki techniczne. Dopiero po ich wypełnieniu uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych, pozwoli nam na skorzystanie z dofinansowania. Jeśli więc chcemy przystąpić do zbierania wody opadowej na przydomową skalę, to koniecznie powinniśmy odwiedzić stronę internetową: www.e-deszczowka.com. Znajdziemy tam bowiem całą masę przydatnych informacji, na tematy związane z pozyskiwaniem wód opadowych, czy też innych rozwiązań, np. rowów odwadniających, a także nabędziemy tam wszystko to, co jest niezbędne, by zbieranie wody deszczowej stało się faktem. Ochrona zasobów wody jest sprawą kluczową. Warto więc wiedzieć więcej na taki temat, jak wydatkowanie środków państwowych na małą retencję, mające na celu ochronę zasobów wody w skali całego kraju.
Autor
- Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Latest entries
- Dyskusje13 września 2024Jak wyczyścić uszczelki w kabinie prysznicowej
- Łazienka11 września 2024Czym wyłożyć ściany w kabinie prysznicowej
- Budowa domu9 września 2024Czym ogrzać domek letniskowy?
- Budowa domu6 września 2024Czym usunąć zielony nalot na elewacji?
Dofinasowanie do deszczówki – warto wiedzieć więcej, by lepiej żyć
Szkoda tylko, że ostatnio tak mało deszczu w Polsce.
Przydatna wiedza. Właśnie buduję dom, więc jestem na bieżąco.