Domowe biuro – gabinet w domu

Jeśli zamieniamy małą przestrzeń na gabinet, musimy dokładnie przemyśleć każdy centymetr przestrzeni, ponieważ nieumiejętne usytuowanie mebli doprowadzi do zagracenia cennej przestrzeni. Wskażemy kilka najważniejszych punktów, o jakie powinieneś zadbać, jeśli... Czytaj dalej

4 lutego 2022
Artykuł z kategorii: Aranżacja biura

Jeśli zamieniamy małą przestrzeń na gabinet, musimy dokładnie przemyśleć każdy centymetr przestrzeni, ponieważ nieumiejętne usytuowanie mebli doprowadzi do zagracenia cennej przestrzeni. Wskażemy kilka najważniejszych punktów, o jakie powinieneś zadbać, jeśli chcesz z powodzeniem pracować z domu i trzymać poukładane dokumenty.

Jak urządzić mały gabinet w domu?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że posiadając małą przestrzeń należy ją umiejętnie rozplanować tak, aby wszystko się zmieściło. Przede wszystkim musisz dobrze przemyśleć, gdzie usytuować biurko, aby pracowało się wygodnie i z dala od rozpraszających elementów. Staraj się nie stawiać biurka przy samym oknie, ponieważ zbyt bardzo będzie Cię rozpraszało to, co dzieje się za nim. Najlepszym pomysłem będzie ustawienie go bokiem do okna,a przodem do wejścia pokoju.

Dodatkowo zamontuj rolety na oknach, aby światło nie padało na monitor i nie zakłócało Ci Twojej pracy. Naturalny blask słońca jest potrzebny, ale tylko wówczas, gdy nie rozprasza Twojej uwagi i nie utrudnia wykonywania ważnych czynności. Nawet jeśli masz biurko ustawione z daleka od rażącego światła – zakup rolet będzie bardzo ważny w związku z letnimi miesiącami, w trakcie których wpadające promienie słoneczne mogą być nieznośne.

Jeśli nie masz miejsca na większą szafę, to zastanów się nad skromną komodą, nad którą będziesz mieć półki lub regały. Na wierzchu ustawiaj książki i segregatory, których często używasz i są absolutnie niezbędne, zaś w samej komodzie trzymaj bardzo ważne dokumenty, które najlepiej, jakbyś miał uszeregowane lub poukładane. Nie zapominaj również o odpowiednich skoroszytach i teczkach, które pomogą Ci utrzymać porządek. Posiadając tak małą przestrzeń wręcz niezbędne jest trzymanie wszystkiego w odpowiednim ułożeniu.

Bardzo istotne są również kolory ścian, które niejednokrotnie potrafią przytłoczyć lub wręcz zmotywować do działania. Przede wszystkim kieruj się tym, co lubisz, jednak radzimy nie skupiać się na ciemniejszych i bardzo zgaszonych odcieniach, bo to może tylko sprawić, że atmosfera w pokoju będzie ciężka. Najlepiej jest się zdecydować na jasne odcienie, które powiększą optycznie przestrzeń i odbiją nieco światła.

Gabinet biblioteka w domu

Jeśli interesuje Cię posiadanie biblioteki w swoim gabinecie, to obowiązkowo powinieneś skupić się na dużym regale, który pomieści wszystkie Twoje zbiory książkowe i będziesz mógł się w nich bez problemu odnaleźć. Będąc zapalonym miłośnikiem książek z pewnością będziesz chciał się zrelaksować i oddać ulubionej lekturze w ciszy i spokoju.

Z powyższego powodu musisz pamiętać o tym, aby wybrać odpowiednią kanapę, która wymiarami będzie pasować do Twojego gabinetu i będzie stanowiła bardzo wygodny kącik do czytania. Miękkość lub twardość dobieraj według własnych potrzeb, jednak uważaj na to, jaki materiał wybierasz, bowiem skóra może się szybko zużyć i nie będzie wyglądać estetycznie. Dodatkowo wymaga odpowiedniej pielęgnacji, na którą nie każdy z nas ma czas i chęci.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Domowe biuro – gabinet w domu

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz