Drzwi i okna balkonowe, które zachwycą

Tak jak piękny widok za oknem może się kiedyś znudzić, tak i do wyglądu drzwi i okien balkonowych można się przyzwyczaić. Jak sprawić, aby drzwi tarasowe wzbudzały zachwyt przez długi... Czytaj dalej

28 kwietnia 2021
Artykuł z kategorii: Technologie, Wnętrza

Tak jak piękny widok za oknem może się kiedyś znudzić, tak i do wyglądu drzwi i okien balkonowych można się przyzwyczaić. Jak sprawić, aby drzwi tarasowe wzbudzały zachwyt przez długi czas? Dowiedz się tego z naszego poradnika!

Drzwi tarasowe dopasowane do rodzaju wnętrza

Drzwi tarasowe są ramą, przez którą spoglądasz na świat – na piękny ogród, zadbany żywopłot, oczko wodne, taras. Podobnie jak płótno w galerii sztuki musi mieć odpowiednią oprawę, tak i obraz Twojego codziennego świata za oknem powinien być stylowo przyozdobiony. Jakie okno balkonowe dobrać i jak je udekorować, aby prezentowało się zjawiskowo w Twoim salonie?

Jakie drzwi tarasowe do przestronnego wnętrza?

Zastanawiasz się, jakie okna tarasowe wybrać do mieszkania z dużym salonem lub do apartamentu? Takie, które przepuszczają jak najwięcej światła! Duże przeszklenia sprawią, że wnętrze zaleje naturalne światło, co wpłynie korzystnie na samopoczucie Twoje i domowników. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mieć wrażenie, jakby ogród i taras były wizualnie połączone z salonem.

Biorąc pod uwagę sposób otwierania, do przestronnego salonu mogą pasować drzwi tarasowe:

  • Przesuwne – skrzydło drzwi porusza się wzdłuż okna lub ściany budynku, co jest nie tylko wygodnym i nowoczesnym rozwiązaniem, ale i wyglądającym niezwykle efektownie. Drzwi tarasowe przesuwne doskonale komponują się z minimalistycznym salonem
  • Dwu- lub trzyskrzydłowe (uchylne) – łącząc ze sobą okna i drzwi tarasowe uchylne, można stworzyć wrażenie szklanej ściany i kompletnie zatrzeć granicę pomiędzy salonem a tarasem lub ogrodem. Jest to polecane rozwiązanie dla osób ceniących poczucie bliskości z naturą, która otacza ich dom.

Jakie drzwi tarasowe do małego salonu?

Kiedy aranżujesz salon o niewielkim metrażu, dobierz drzwi i okna balkonowe, które będą komfortowe w użytkowaniu, a podczas otwierania nie zajmą cennej przestrzeni. Rekomendowanymi rozwiązaniami do małego salonu są drzwi:
Rozwierno-uchylne – czyli najpopularniejszy typ drzwi znajdujący się w polskich mieszkaniach. Najczęściej można go spotkać w gotowym zestawie z rozwierno-uchylnymi oknami.

Harmonijkowe – są to drzwi, które można zamontować nawet na całej długości ściany. Zaletą tego wariantu jest możliwość otwarcia drzwi na taką szerokość, na jaką potrzebujesz. Drzwi harmonijkowe zajmują niewiele miejsca i wyglądają bardzo efektownie.

Jakiego koloru drzwi i okna balkonowe?

Do klasycznie urządzonych salonów i domów o tradycyjnej architekturze polecane są drzwi tarasowe w kolorach imitujących drewno. Podkreślają one szykowność i elegancję budynku. W tym sezonie dużą popularnością cieszy się połączenie koloru białego i drewnopodobnego np. złotego dębu, orzechu czy dębu bagiennego – kolory te dostępne są w ofercie firmy Oknoplast. Podczas urządzania modernistycznych budynków, warto dobrać cieszące się sporym zainteresowaniem czarne okna tarasowe.

Jakie firany do salonu na okno balkonowe?

Podczas dobierania firan przemyśl, jaki efekt chcesz dzięki nim uzyskać. Przykładowo, jeśli zależy Ci na tym, aby salon sprawiał wrażenie optycznie większego, niż jest w rzeczywistości, dobierz długie firany zawieszone na karniszu tuż pod sufitem. Zastanawiasz się, jakie wybrać firany do salonu na okno balkonowe, które jest bardzo wąskie? Zawieś firany tak, aby zakrywały też fragment ściany, dzięki czemu okno wyda się wizualnie szersze.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Drzwi i okna balkonowe, które zachwycą

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz