Drzwi techniczne zewnętrzne i wewnętrzne – jak je wybrać?

Drzwi techniczne nie tylko oddzielają pomieszczenia i podnoszą komfort w pracy – ich przeznaczeniem jest także zapewnienie bezpieczeństwa, co przekłada się na ogromną wytrzymałość i solidność. Jak wybrać drzwi techniczne... Czytaj dalej

3 września 2018
Artykuł z kategorii: Budowa domu

Drzwi techniczne nie tylko oddzielają pomieszczenia i podnoszą komfort w pracy – ich przeznaczeniem jest także zapewnienie bezpieczeństwa, co przekłada się na ogromną wytrzymałość i solidność. Jak wybrać drzwi techniczne zewnętrzne i wewnętrzne, żeby miały one szansę spełniać swoją rolę?

Jedną z wielu funkcji drzwi technicznych jest przede wszystkim uniwersalne zastosowanie – dzięki temu drzwi techniczne mogą być montowane zarówno na halach garażowych, wewnątrz i na zewnątrz domu, a także w obiektach publicznych czy biurach. Oprócz tego drzwi tego typu są niezwykle wytrzymałe i solidne, a dzięki ich uniwersalności bez problemu dobierzesz kolorystykę do wyglądu otoczenia – mówi nasz rozmówca z serwisu novoferm.pl, w którym więcej o drzwiach dla biznesu przeczytacie na tej stronie.

nowe mieszkanie

Fot. Polskie Budowlane

Jak wybrać drzwi techniczne zewnętrzne?

Drzwi techniczne zewnętrzne (np. łączące dom z garażem) muszą być solidne – powinny przede wszystkim pełnić funkcję antywłamaniową. Oprócz tego koniecznością jest dobór drzwi tego typu ze względu na izolację: w innym przypadku ciepło z wnętrza domu będzie bardzo szybko uciekało. Warto dodać, że w przypadku garażu czy drzwi wejściowych dobra izolacja jest koniecznością, ponieważ są to miejsca, które prowadzą do zimnego otoczenia (większość garażów jednak nie jest ocieplana), a więc ciepło ucieka jeszcze szybciej. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wykonanie – dobre drzwi techniczne zewnętrzne będą wyjątkowo odporne na działanie czynników zewnętrznych (np. przy bardzo niskich temperaturach), ale oprócz tego zapewnią Ci doskonałą izolację akustyczną. Dodatkowo drzwi zewnętrzne powinny odznaczać się odpornością na zabrudzenia oraz uszkodzenia. Aspekt estetyczny powinien być ostatnim elementem, który decyduje o wyborze.

Jak wybrać drzwi techniczne wewnętrzne?

Drzwi techniczne wewnętrzne powinny być szczelne i – podobnie jak drzwi zewnętrzne – powinny odznaczać się dobrą izolacją. Dzięki temu dźwięki z pomieszczeń technicznych nie będą przeszkadzać domownikom w ich codziennym funkcjonowaniu w przypadku, gdy ktoś zechce zamontować tego typu drzwi w domu, żeby oddzielić pomieszczenie techniczne od części mieszkalnej. Jeżeli decydujesz się na ten krok to zadbaj o to, żeby drzwi były przeciwpożarowe – w przypadku pożaru będą stanowić doskonałą ochronę reszty domu i mogą dać Ci i Twojej rodzinie więcej czasu na ewakuację. Drzwi techniczne wewnętrzne jednakowoż najczęściej montowane są w fabrykach i zakładach, jednak cechy, którymi powinny się odznaczać (solidność, przeciwogniowość, dobra izolacja), są takie same.

Więcej informacji znajdziecie w serwisie https://www.novoferm.pl/

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Drzwi techniczne zewnętrzne i wewnętrzne – jak je wybrać?

Oceń
Ocena 4.5/5 na podstawie 4 ocen

Dodaj komentarz