Firma budowlana. Jak zacząć?

Zapotrzebowanie na fachowców z sektora budowlanego jest bardzo duże. Nic więc dziwnego, że coraz większa ilość osób posiadająca umiejętności w tym obszarze decyduje się na założenie własnej firmy budowlanej. Od... Czytaj dalej

9 listopada 2022
Artykuł z kategorii: Remont domu

Zapotrzebowanie na fachowców z sektora budowlanego jest bardzo duże. Nic więc dziwnego, że coraz większa ilość osób posiadająca umiejętności w tym obszarze decyduje się na założenie własnej firmy budowlanej. Od czego zacząć i jak dotrzeć do dużej ilości klientów? Szczegóły w artykule.

Firma budowlana. Czy warto?

Tak jak w przypadku każdej firmy, należy zacząć od zarejestrowania jej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Po załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności, które mogą wydawać się prawdziwym wyzwaniem, należy znaleźć klientów, chętnych do skorzystania z usług firmy. Ułatwione zadanie mają na pewno fachowcy, którzy już wcześniej wykonali niejeden remont, dorabiając sobie w ten sposób w wolnym czasie, bądź byli oni pracownikami jednej z lokalnych firm budowlanych. Założyciele firm, którzy dopiero zaczynają świadczyć swoje usługi, powinni zacząć od wypromowania swoich usług wśród mieszkańców miasta, w którym zamierzają je świadczyć. Doskonałym pomysłem może okazać się oklejenie szyb samochodu folią – https://pmtautomotive.pl/oklejanie-samochodu-koszalin/, na której znajdą się wszystkie niezbędne informacje dotyczące firmy, takie jak: nazwa firmy, rodzaj usług i co najważniejsze, numer telefonu. Jeśli używasz swojego auta na co dzień i poruszasz się nim po całym mieście, to ten sposób może okazać się strzałem w dziesiątkę. Na Twój samochód może zwrócić uwagę nawet kilkadziesiąt osób dziennie. Wielu z nich na pewno zapisze sobie Twój numer telefonu.

Osoby szukające fachowca, który wyremontuje im dom bądź mieszkanie, muszą liczyć się z długim czasem oczekiwania. Może być to nawet okres kilku miesięcy! Jeśli dopiero co założyłeś swoją firmę, ogłoś się w lokalnej gazecie, na profilach społecznościowych, a nawet na słupach z ogłoszeniami. Na pewno wiele osób z chęcią skorzysta z Twoich usług, jeśli w treści ogłoszenia zamieścisz informację o tym, że prace możesz rozpocząć lada dzień. Gdy znajdziesz pierwszego klienta i będzie on zadowolony z Twoich usług, zadziała skuteczna i niezastąpiona poczta pantoflowa. Liczba Twoich klientów znacznie diametralnie wzrastać!

Ile zarabia firma budowlana?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, ile zarabiają firmy budowlane. Kluczową kwestią jest to, ilu pracowników jest zatrudnionych w danej firmie. Firmy budowlane najczęściej zakładane są przez jedną bądź dwie osoby. Jeśli liczba pracowników jest większa, znacznie przekłada się to na zarobki. Im większa liczba pracowników, tym szybsza praca, co przekłada się na większą ilość zleceń w ciągu danego okresu. W ostatnich latach ceny materiałów budowlanych poszybowały w górę w zawrotnym tempie. To samo dotyczy usług budowlanych. Są bardzo drogie, jednak chętnych do skorzystania z usług fachowca nie brakuje. Fachowcy z sektora budowlanego nie mogą narzekać na niskie zarobki oraz na brak klientów. Coraz większa ilość osób decyduje się na remont swoich domów i mieszkań, i wielu z nich chce skorzystać z usług profesjonalnego fachowca.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Firma budowlana. Jak zacząć?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz