Gdzie warto stosować gazowe pompy ciepła ?

Niezależnie od tego, czy myślimy o nowoczesnym budownictwie, czy o modernizacjach budynków już istniejących skupiamy się głównie na tym, aby zastosowane rozwiązania grzewcze spełniały nie tylko założenia ekonomiczne, ale także... Czytaj dalej

27 listopada 2017
Artykuł z kategorii: Instalacje, Instalacje grzewcze, Pompy ciepła

Niezależnie od tego, czy myślimy o nowoczesnym budownictwie, czy o modernizacjach budynków już istniejących skupiamy się głównie na tym, aby zastosowane rozwiązania grzewcze spełniały nie tylko założenia ekonomiczne, ale także te związane z ochroną środowiska naturalnego. Na szczęście żyjemy w czasach kiedy te dwie ważne sprawy możemy skutecznie połączyć bez straty dla żadnej z nich.

Ekonomia i ekologia

Pompy ciepła różnych typów proponowane przez lidera na rynku firmę Gazuno pozwalają na bardzo wydajną pracę i generowanie trwałych oszczędności na kosztach ogrzewania. Jednocześnie ich wykorzystanie wiąże się ze znacznie mniejszym obciążeniem dla środowiska, a więc i z ochroną zdrowia nas i osób nam najbliższych.

wentylacja

Flickr.com CC 2.0 Geoffrey Fairchild

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy do ogrzewania budynków musieliśmy wykorzystywać przestarzałe, nieekonomiczne oraz horrendalnie drogie technologie będące jednocześnie zabójstwem dla naszych kieszeni, jak i otoczenia, w którym żyjemy. Nowoczesna rozwiązania firmy Gazuno korzystają z odnawialnych źródeł energii, biorąc z nich to, co naturalnie najlepsze.

Gazowe pompy ciepła

Na rynku możemy znaleźć wiele różnych rodzajów pomp, które różnią się od siebie miejscem, z jakiego pozyskują ciepło.

Zasadniczo do najpopularniejszych rozwiązań należą:

pompa ciepła grunt woda,
• pompa ciepła powietrze woda,
• pompa ciepła woda woda,
• pompa ciepła woda powietrze.

Najlepsze efekty przynosi wykorzystanie duetu złożonego z wybranej pompy ciepła oraz kotła kondensacyjnego, które także znajdziemy w bogatej ofercie Gazuno. Takie połączenie pozwala na znaczące zmniejszenie kosztów początkowych przy zachowaniu pełnej efektywności całego rozwiązania.

Do jakich budynków?

Tak jak wspominaliśmy na początku niniejszego artykułu, gazowa pompa ciepła jest rozwiązaniem idealnym zarówno kiedy stawiamy zupełnie nowy budynek, jak i kiedy taki budynek już posiadamy i został on pierwotnie wyposażony w inny rodzaj ogrzewania.

Bardzo często właściciele lokali już istniejących decydują się na taki krok, ponieważ różnice w kosztach ogrzewania mogą wynieść docelowo nawet 40%. Tak więc zdecydowanie jest o co zawalczyć. Taki budynek należy wcześniej poddać termomodernizacji. Co ważne na kompleksowe przeprowadzenie takiej inwestycji można pozyskać korzystne źródła finansowania, co sprawia, że temat staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Gazowe pompy ciepła możemy stosować zarówno w domach prywatnych niezależnie od ich powierzchni, jak i w budynkach średnio oraz wielkopowierzchniowych tj. hale produkcyjne, hale magazynowe czy hale przemysłowe. Jest to bez wątpienia inwestycja, która przyniesie trwałe korzyści finansowe w każdym z zastosowanych miejsc.

Podsumowanie

Gazowe pompy ciepła oferowane przez firmę Gazuno są rozwiązaniem cenionym przez klientów niezależnie od tego, jaki rodzaj budynku posiadają. Na ich sukces składa się doskonała jakość, bardzo duża wydajność, niskie koszty bieżącej eksploatacji oraz obsługa, której praktycznie nie trzeba się uczyć, ponieważ jest w pełni intuicyjna. Dodając do tego jeszcze niewątpliwie ważny czynnik ekologiczny i zdrowotny, otrzymujemy produkt idealnie pasujący do nowoczesnego świata, w którym ekologia, ekonomia, łatwość użytkowania i wygoda muszą iść ramię w ramię.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Gdzie warto stosować gazowe pompy ciepła ?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Komentowanie zablokowane.