Gdzie znaleźć meble w stylu eklektycznym?

Łączenie kilku stylów urządzania wnętrz wymaga odwagi i wyczucia. Styl eklektyczny nie polega na gromadzeniu przypadkowych przedmiotów i ustawianiu ich w bliżej nieokreślony sposób. Mimo chaosu, we wnętrzu o takiej... Czytaj dalej

14 czerwca 2020
Artykuł z kategorii: Pokój, Wnętrza, Wyposażenie wnętrz

Łączenie kilku stylów urządzania wnętrz wymaga odwagi i wyczucia. Styl eklektyczny nie polega na gromadzeniu przypadkowych przedmiotów i ustawianiu ich w bliżej nieokreślony sposób. Mimo chaosu, we wnętrzu o takiej aranżacji panuje harmonia i wszystko ma swoje miejsce. Zastanawiasz się, jak stworzyć takie miejsce, a przede wszystkim, gdzie znaleźć meble i dodatki w stylu eklektycznym? Podpowiadamy!

Styl eklektyczny to odpowiedź na potrzeby osób, które nie mogą zdecydować się, w jaki sposób mają urządzić swoje wnętrza. Wyjątkowość tego stylu polega na tym, że może stworzyć go każdy, bez względu na zasobność portfela. Urządzanie wnętrza może jednak trwać latami, zwłaszcza jeśli nie masz wystarczająco pieniędzy na zakup mebli czy dodatków. Jednak cierpliwość może zostać nagrodzona, jeśli przypadkiem znajdzie się prawdziwą perełkę. Dowiedz się, gdzie szukać mebli eklektycznych.

meble biurowe
Fotografia Polskie Budowlane

Pchli targ – przyjacielem poszukiwacza stylu eklektycznego

Targi staroci, pchli targ, wyprzedaż garażowa – to właśnie tam powinnaś rozpocząć swoje poszukiwania. W takich miejscach mogą skrywać się prawdziwe perełki. Choć coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z wysokiej wartości „starych” mebli, to mimo to warto zapoznać się z ofertą handlarzy. To także świetna okazja do rozmowy na temat produktów – o tym, jak je odnawiać, utrzymać w dobrym stanie czy zabezpieczyć przed uszkodzeniami czy działaniem szkodników. Uzbrojony w taką wiedzę, będziesz szybciej zauważać potencjał drzemiący w z pozoru bezwartościowych rzeczach.

Porad na temat starych mebli poszukaj także na sprawdzonych stronach architektów np. wyborarchitektow.dre.pl. Tam znajdziesz wskazówki, jak wykorzystać takie znaleziska w urządzaniu swojego domu.

Strony internetowe z aukcjami, lokalnymi ogłoszeniami – skarbnica eklektyzmu

Meble eklektyczne często są ukryte w domach starszych ludzi. Zdarza się, że po ich śmierci rodzina wyprzedaje całe wyposażenie za bezcen. Regularnie zaglądaj na stronę internetową z ogłoszeniami swojego miasta, ustaw alarm przy nowych ofertach na portalach aukcyjnych. Jeśli będziesz wystarczająco szybki i czujny, możesz upolować eklektyczne meble w świetnym stanie! Potem wystarczy, że je tylko odświeżysz i pomalujesz na jakiś intensywny kolor, np. kanarkowy żółty. Satysfakcja z samodzielnie wykonanej pracy murowana!

Grupy na serwisach społecznościowych – bądź aktywnym członkiem społeczności!

Ostatnio na popularności zyskuje trend wyszukiwania wartościowych mebli i dodatków na… serwisach społecznościowych. W internecie prężnie działają grupy, które jednoczą ludzi mieszkających w tym samym mieście. Tam wszyscy chętnie dzielą się informacjami o ciekawych znaleziskach w domach dziadków czy przedmiotach, których chcą się pozbyć. Wbrew pozorom, w takich miejscach można upolować prawdziwe perełki PRL-u! Krzesła, fotele, lampy, kwietniki, ramy – to tylko kilka z rzeczy, które ludzie wyrzucają, nie zdając sobie sprawy z ich wartości. Często przedmioty są zniszczone i widać na nich upływ czasu. Ale! Wystarczy trochę pracy lub wizyta u lokalnego stolarza, a można za niewielką cenę zyskać naprawdę unikatowy mebel!

Strych babci, piwnica ciotki, garaż wujka – szukaj, a znajdziesz

Kolejnym miejscem, gdzie warto udać się w poszukiwaniu mebli w stylu eklektycznym, są strychy, piwnice lub garaże. Zapytaj rodziny lub sąsiadów, czy nie przechowują rzeczy, które nie są im potrzebne. Niektórzy trzymają takie przedmioty z sentymentu, inni nie chcą wyrzucać dobrych mebli. Schowane w czeluściach schowków, niszczeją i tylko tracą na wartości. Ty możesz dać im drugie życie!

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Gdzie znaleźć meble w stylu eklektycznym?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 4 ocen

Dodaj komentarz