Hala stalowa kontra opinie

Hale stalowe stały się równie popularne, co obiekty wykonane w tradycyjnych technologiach. Posiadają one wiele zalet, co szybko zostało docenione przez inwestorów. Należy również wspomnieć, że coraz częściej są one... Czytaj dalej

3 października 2019
Artykuł z kategorii: Nieruchomości, Przemysł, Sektor budowlany

Hale stalowe stały się równie popularne, co obiekty wykonane w tradycyjnych technologiach. Posiadają one wiele zalet, co szybko zostało docenione przez inwestorów. Należy również wspomnieć, że coraz częściej są one wznoszone przez osoby prywatne, które potrzebują np. magazynu do przechowywania maszyn rolniczych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest zapoznać się z opiniami użytkowników.

Po przeanalizowaniu ocen dostępnych na forach tematycznych, czy też w mediach społecznościowych można dojść do wniosku, że obiekty stalowe są wytrzymałe, a zarazem praktyczne i funkcjonalne. Poniżej przedstawiono kilka najważniejszych parametrów.

Niski koszt zaprojektowania hali

Nie od dziś wiadomo, że hala murowana, czy też drewniana to spory wydatek. Zdecydowana większość osób nie może sobie na niego pozwolić. Płacimy nie tylko za budowę, ale również projekt. Tak samo jest w przypadku hal stalowych – trzeba jednak podkreślić, że koszt wykonania projektu jest o wiele niższy.

odpady budowlane
Fotografia Flickr.com CC 2.0 Savannah River Site

Kolejnym plusem jest fakt, że obiekt może zostać w pełni przystosowany do indywidualnych wymagań zleceniodawcy. Już na samym początku należy przedstawić osobiste potrzeby oraz preferencje. Dobry wykonawca uwzględni sugestie podczas projektowania. W wysokiej klasy firmach – na przykład w ASBO doświadczymy także autorskich technik w kontekście koordynacji i realizacji inwestycji. To właśnie dzięki temu hala stalowa może być wykorzystywana w wielu różnych branżach np. przemysłowej, budowlanej, czy rolniczej.

Podwyższona wytrzymałość

Osoby, które postawiły na halę stalową cenią sobie wysoką wytrzymałość obiektu. Z pewnością rozwieje to wątpliwości tych, którzy obawiają się niskiej stabilności. Warunek jest jeden – obiekt musi zostać stworzony z komponentów spełniających wszystkie aktualnie obowiązujące normy. Nie należy kierować się wyłącznie niską ceną. Obiekty wykonane z niesprawdzonych materiałów są zwykle tańsze w budowie, jednak dość szybko ulegają one pierwszym usterkom.

Należy również poruszyć kwestię korozji. Wiadomym jest, że elementy stalowe są narażone na rdzewienie. Właśnie dlatego należy postawić na konstrukcje, które są profesjonalnie zabezpieczane przed rdzewieniem. Lepiej zapłacić więcej, a mieć pewność, że obiekt przez długi czas pozostanie w nienaruszonym stanie.

Możliwość szybkiego montażu/demontażu

Hale stalowe często wybierane są przez tych, którzy potrzebują obiektu jedynie na pewien czas. Warto wiedzieć, że opisywany typ konstrukcji wykonywany jest z prefabrykowanych elementów. Znacząco przyspiesza to proces montażu oraz demontażu. Już nawet w kilka tygodni można stworzyć halę o sporej powierzchni. Należy również dodać, że opisywana technologia umożliwia realizację prac nawet wtedy, gdy warunki atmosferyczne nie są korzystne. 

Rozbudowa hali stalowej również nie stanowi większego problemu. Z pewnością usatysfakcjonuje to osoby, których potrzeby dynamicznie się zmieniają.

Dodatkowe udogodnienia

Standardowa hala stalowa nie posiada dodatkowych udogodnień. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wdrożyć. Istotne jest to, aby uwzględnić je już na etapie projektowania. 

Mowa tutaj np. o: 

  • ogrzewaniu, 
  • systemie wentylacyjnym, 
  • nowoczesnym oświetleniu.

Wiele zależy od tego, do jakich celów wykorzystywany jest obiekt. Wiadomym jest, że magazyn nie musi spełniać takich wymagań, jak hala produkcyjna. Użytkownicy cenią sobie możliwość wprowadzenia licznych modyfikacji, które poprawiają komfort oraz swobodę eksploatacji.

Bezpieczeństwo użytkowania

Wysokiej klasy hale stalowe są w pełni ergonomiczne. Nie stwarzają one żadnego zagrożenia dla użytkowników. Warto wspomnieć, że są one również wygodne w użytkowaniu. Osoby przebywające w środku obiektu nie odczuwają różnicy między halą stalową, a murowaną. Zastosowane do budowy materiały nie mają więc większego wpływu na nasze odczucia. 

Trzeba podkreślić, że wszystkie konstrukcje stalowe są tworzone zgodnie z normami. Nie zostałyby one dopuszczone do użytkowania, jeśli zostałyby wykryte nieprawidłowości.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Hala stalowa kontra opinie

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz