Hurtownia budowlana – jak wybrać odpowiednią?

Jednym z najważniejszych elementów składających się na szybką i efektywną budowę domu jest zapewnienie ekipie budowlanej wysokiej jakości materiałów na czas. Aby móc spełnić ten wymóg, musimy znaleźć odpowiednie miejsce... Czytaj dalej

20 czerwca 2022
Artykuł z kategorii: Budowa domu

Jednym z najważniejszych elementów składających się na szybką i efektywną budowę domu jest zapewnienie ekipie budowlanej wysokiej jakości materiałów na czas. Aby móc spełnić ten wymóg, musimy znaleźć odpowiednie miejsce oferujące tego typu asortyment. Lepiej wybrać sklep budowlany, czy hurtownię? Jakie cechy powinno mieć odpowiednie miejsce parające się tego typu działalnością? O tym przeczytasz w dalszej części tego artykułu. 

Hurtownia budowlana, market, czy sklep budowlany?

Materiały niezbędne do budowy zazwyczaj kupuje się w jednym z trzech miejsc — hurtowniach, sklepach, bądź marketach.

Hurtownia budowlana to miejsce, w którym zazwyczaj zakupimy potrzebne materiały w niższych cenach, niż w sklepach budowlanych (co ważne, dotyczy to zarówno klientów indywidualnych jak i hurtowych). Często dysponują one także całkiem sporym asortymentem. Hurtownie budowlane są zwykle budowane w niewielkiej odległości od centrum miasta, tak, aby pogodzić potrzebę dużej ilości miejsca z wygodą dojazdu potencjalnych klientów. Z racji tego, że bardzo często możemy mieć w takim miejscu styczność z właścicielem, prawdopodobne jest uzyskanie rabatu w przypadku dużych zamówień, a także sprowadzenie na życzenie potrzebnych materiałów. 

Market budowlany to miejsce, w którym można liczyć na największy wybór produktów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wielkie markety oferują bardzo często podstawowe materiały w najniższych cenach. Nietrudno trafić jednak na opinie, że o ile główny materiał rzeczywiście jest oferowany w najniższych cenach, o tyle akcesoria montażowe są już sporo droższe niż w hurtowni, czy sklepie. Zazwyczaj także, pomimo wielkiego wyboru, nie znajdziesz tam materiałów specjalistycznych, a jedynie te najczęściej wybierane przez klientów. 

Sklep budowlany to miejsce, którego największą zaletą jest lokalizacja w centrum miasta. Do tego można w nim liczyć na fachowe doradztwo i najwyższej jakości obsługę klienta. 

Czym charakteryzuje się odpowiednie miejsce sprzedające materiały budowlane?

Bez względu na to, czy skusi nas bliskość sklepu budowlanego, wielki asortyment marketu, czy ich wspólne cechy, charakteryzujące również hurtownie, warto zwrócić uwagę na kilka cech, które powinna mieć godna zaufania firma. Hurtownia budowlana Kwartet Białystok posłuży nam za przykład. Jest to firma z nowoczesnym podejściem, stawiająca klienta na pierwszym miejscu. Pomimo że są nowym graczem na rynku białostockim, to posiadają oni 23-letnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu działalności w innych miastach. Zamówienia można składać zarówno internetowo (dodaje się potrzebne elementy do listy i wysyła do wyceny), jak i na miejscu. Jak sami o sobie mówią, charakteryzuje ich szeroki asortyment, atrakcyjne ceny i terminowość dostaw. Takie podejście sprawia, że mogą się oni poszczycić świetnymi opiniami w internecie. 

Hurtownia materiałów budowlanych — jak wybrać?

Zakupy podczas budowy domu potrafią być naprawdę uciążliwe. Dlatego warto wybrać hurtownię, która poza wymienionymi wyżej cechami będzie także skłonna uprościć ten proces, np. poprzez umożliwienie zamawiania przez telefon. Przed podjęciem wyboru co do miejsca, z którego będziemy brać większość potrzebnych materiałów warto pojeździć po różnych punktach i ponegocjować cenę. Warto pamiętać, że najczęściej wykonawca daje nam dokładną listę potrzeb, więc nie musimy się zastanawiać nad marką, czy modelem danego produktu. 

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Hurtownia budowlana – jak wybrać odpowiednią?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen
  1. Kasia pisze:

    Właśnie czeka mnie duża inwestycja i wybór odpowiedniej hurtowni. Artykuł pomógł mi podjąć decyzję! Dziękuję!

Dodaj komentarz