Ile kosztuje domowa siłownia?

Domowa siłownia staje się coraz bardziej popularna. Ludzie przekonują się do takiego rozwiązania, bo – wbrew pozorom – to wcale nie jest droga inwestycja. Wystarczy podchodzić do tego z głową,... Czytaj dalej

30 kwietnia 2020
Artykuł z kategorii: Dyskusje, Pokój, Wnętrza

Domowa siłownia staje się coraz bardziej popularna. Ludzie przekonują się do takiego rozwiązania, bo – wbrew pozorom – to wcale nie jest droga inwestycja. Wystarczy podchodzić do tego z głową, po wcześniejszym rozpoznaniu terenu.

domowa siłownia

Ile kosztuje domowa siłownia? Odpowiedzi mogłyby Cię nie tylko zaskoczyć, ale po prostu wywalić z butów. Jedni powiedzą, że zmieścisz się w granicach kilkuset złotych, podczas gdy inni zaproponują kwotę równą kilku, jeśli nie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kto ma tutaj rację? Tak naprawdę każdy – siłownia siłowni nierówna, wszystko zależy od Twojej wizji i Twoich potrzeb. Ponadto, zawsze możesz rozłożyć poszczególne zakupy w czasie. Wiele zależy też od Twojego poziomu zaawansowania. Jeśli jesteś nowicjuszem i planujesz zacząć domowe treningi, to wystarczą Ci najprostsze przyrządy. My jednak skupimy się tutaj na domowej siłowni, która sprosta oczekiwaniom zarówno tych mniej, jak i bardziej wymagających użytkowników.

Domowa siłownia na początek

Jeśli myślisz o siłowni, potrzebna Ci będzie wolna przestrzeń. Najlepiej, jeśli przeznaczysz na to cały pokój, który będzie służył tylko do trenowania. Dzięki temu treningi będą najbardziej komfortowe i wydajne. Nie stracisz też czasu na rozstawianie i chowanie sprzętu. Jeśli nie widzisz takiej możliwości w swoim domu, to pomyśl garażu lub piwniczce.

Kiedy już przygotujesz odpowiednie miejsce, pozostaje tylko zakup sprzętu. Tutaj zaczynają się prawdziwe schody. Czego potrzebujesz? Na czym planujesz się skupić? Jaki rodzaj treningu Ci najbardziej odpowiada. Siłownie każdy buduje pod siebie i swoje potrzeby. Trudno wstrzelić się w gust każdego z osobna, ale spróbujemy.

Z naturalnych powodów odrzucamy zakupy, takie jak bieżnia, rowerek, czy orbitrek. Nie chodzi o to, że to zły zakup – sęk w tym, że takie przyrządy są drogie, a dają takie same efekty, co bieganie na świeżym powietrzu. Skupiliśmy się na sprzęcie, który pomaga w treningu siłowym, a zaczęliśmy od tradycyjnych hantli i sztangi. Tutaj nie będzie problemu – internet jest pełen ofert, więc za niewielkie pieniądze można kupić coś, co będzie solidną podstawą Twoich treningów. Jeśli dorzucisz do tego najzwyklejszą matę i gumy TRX, możesz uznać, że to wystarczająco dużo, żeby zacząć. Taka prowizoryczna siłownia domowa będzie Cię kosztować maksymalnie kilkaset złotych.

Co powinna zawierać domowa siłownia?

Kolejnym krokiem w dobrą stronę, będzie kupno ławki. Zestawy zawierające regulowaną ławeczkę oraz stojaki, można nabyć już za kilkaset złotych – wszystko zależy od marki, jakości wykonania oraz dodatków – niektóre oferty zawierają także sztangę i odpowiednie obciążenie, co sprawia, że cena idzie w górę. Świetnym dopełnieniem będzie tutaj wielofunkcyjna poręcz z drabinką. Poza poręczą, znajdziesz tutaj także drążek i ławkę opartą na drabince pod odpowiednim kątem. Kompletując to wszystko, będziesz mógł trenować każdą partię mięśni w taki sam sposób, jak robiłeś to na siłowni.

Kobiety mogą dorzucić do tego fitball oraz skakankę. To niewielki koszt, a znacznie urozmaica treningi. Panowie mogą z czasem sięgnąć po ciekawe urozmaicenia, takie jak worek treningowy. Ważne jest jednak to, by skomplementować hantle, sztangę, wielofunkcyjną ławeczkę z obciążnikami oraz poręcz z drabinką. Mając to wszystko, możesz być pewien, że Twoja domowa jest kompletna. Ile kosztuje domowa siłownia, kiedy zsumuje się to wszystko? Różnie, ale przygotuj się na wydatek 1,5 do 2 tysięcy złotych.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Ile kosztuje domowa siłownia?

Oceń
Ocena 4.6/5 na podstawie 10 ocen

Dodaj komentarz