Instalacja fotowoltaiczna – dlaczego warto?

Fotowoltaika rozwija się w dzisiejszych czasach niezwykle prężnie. Wynika to między innymi z faktu rosnących cen za energię elektryczną. Można częściowo uniezależnić się od dostawcy prądu, wyposażając swój budynek w odpowiednią... Czytaj dalej

Fotowoltaika rozwija się w dzisiejszych czasach niezwykle prężnie. Wynika to między innymi z faktu rosnących cen za energię elektryczną. Można częściowo uniezależnić się od dostawcy prądu, wyposażając swój budynek w odpowiednią instalację. Wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej, świetnie sprawdzi się między innymi w przypadku zasilania dowolnych urządzeń elektrycznych w domu. Warto pamiętać również o tym, ze nadwyżkę można odprowadzić do sieci elektroenergetycznej za zasadach upustu. W jaki sposób działa instalacja fotowoltaiczna oraz jakie korzyści niesie ze sobą jej stosowanie?

  1. Instalacja fotowoltaiczna – jak działa?
  2. Fotowoltaika – korzyści dla użytkownika

Instalacja fotowoltaiczna – jak działa?

Instalacja fotowoltaiczna zbudowana jest ze specjalnych paneli. Każdy z takich paneli, wykonany został z kilkudziesięciu pojedynczych ogniw krzemowych. Wytwarzanie prądu staje się możliwe dzięki płytce półprzewodnikowego złącza typu P-N. W momencie zamknięcia obwodu elektrycznego, rozpoczyna się przepływ prądu pod wpływem działania promieni słonecznych. W celu uzyskania jak najlepszego efektu, poszczególne moduły są ze sobą łączone, pokrywane powłoką antyrefleksyjną oraz szybą hartowaną. Całość umieszczona zostaje w aluminiowej ramie. Dzięki temu instalacja PV jest odporna zarówno na trudne warunki atmosferyczne, jak i korozję.

Fotowoltaika – korzyści dla użytkownika

Dla wielu osób zainteresowanych tego rodzaju rozwiązaniem, duże znaczenie odgrywa cena. Fotowoltaika to spora inwestycja, gdyż w jej skład wchodzą zarówno panele, inwerter, system montażowy i niezbędne okablowanie. Oczywiście koszty rosną wraz z mocą i ilością paneli. Cena instalacji fotowoltaicznej może być bardzo zróżnicowana, jednak korzyści, które można osiągnąć z całą pewnością zostaną zauważone. Eksploatacja paneli jest bowiem darmowa, a ich trwałość bardzo wysoka. Instalacja pozwoli na generowanie znacznych oszczędności, a dom posiadający panele zyskuje na swojej wartości. Fotowoltaika jest opłacalną inwestycją. Decydując się na takie rozwiązanie, można skorzystać z oferty profesjonalnych firm, które dokonają montażu zarówno w przypadku domów, jak i firm oraz gospodarstw. Firma SolarX świadczy swoje usługi na terenie całej południowej Polski. Klienci przed montażem otrzymują wszystkie szczegółowe wyliczenia i informacje. Po wykonaniu instalacji panele wytwarzają prąd już od pierwszego dnia. To nie tylko oszczędność ale również dbałość o środowisko i ekologię. Instalacja nie emituje CO2 i gazów cieplarnianych.

Źródło fotografii: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Instalacja fotowoltaiczna – dlaczego warto?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz