Integracja z wideodomofonem. Jak to ugryźć?Klasyczny wideodomofon to zestaw składający się z monitora oraz bramofonu z wbudowaną kamerą. Urządzenie to umożliwia podgląd wejściowych drzwi lub bramki oraz dwustronną komunikację – pomiędzy mieszkańcem domu a dzwoniącym.

Wideodomofon, choć nie jest typowym rozwiązaniem do monitorowania otoczenia – podgląd kamery włącza się tylko w momencie wywołania połączenia przez odwiedzającego – zwiększa jednak bezpieczeństwo dzięki możliwości sprawdzenia osoby dzwoniącej. Różnego typu rozwiązania pozwalają rozszerzyć  funkcjonalność wideodomofonu jako urządzenia kontrolującego dostęp.

dom

Materiały prasowe, lic. CC 2.0

Zintegrowany wideodomofon

Odmianą tego typu sprzętu jest wideodomofon z modułem GSM, który umożliwia podgląd i realizowanie połączeń poprzez telefon komórkowy. Integracja z wideodomofonem urządzeń mobilnych umożliwia odbieranie połączeń audio lub – opcjonalnie – przekazów MMS przez sieć GSM, co pozwala na komunikację bez korzystania z klasycznego monitora. Dzięki temu możliwa jest kontrola osób odwiedzających i kontrola dostępu, np. podczas nieobecności gospodarzy.

Aktywowanie połączenia następuje po wciśnięciu dzwonka przy wideodomofonie. Połączenie audio jest przekierowywane na telefon komórkowy, którego numer został wybrany i zaprogramowany w systemie. Takie rozwiązanie pozwala na mobilną weryfikację odwiedzającego. Ponadto, dzięki poleceniu wysłanemu za pośrednictwem SMS, możliwe jest także udostępnienie wejścia na posesję poprzez otwarcie bramki lub drzwi wejściowych. Wszystkie te funkcje dostępne są z dowolnego miejsca na świecie.

Sprzęt wymagany do uzyskania integracji

Rozwiązania tego typu mogą pracować w układzie z  wideodomofonami różnych producentów, np. Vidos, Commax, Abaxo, Leelen, Kenwei, Procomm, Competiyion i Eura. Integracja z wideoodomofonem wymaga zestawu do komunikacji GSM – centrali z modułem GSM i anteną GSM wraz z konektorem, zasilania, akcesoriów pozwalających na programowanie i konfigurację systemu oraz  bramkę umożliwiającą powiązanie wideoodomofonu z systemem komunikacji GSM.

Więcej informacji na temat integracji z systemami wideodomofonowymi znajdziesz tutaj.

Powinieneś przeczytać także:

Dodaj komentarz