Inwestowanie w zagraniczne nieruchomości. Na czym skupić swoją uwagę?

Inwestowanie w nieruchomości umiejscowione za granicą okazuje się jednym z najtrafniejszych rozwiązań i form zabezpieczenia siebie oraz najbliższych. Na czym warto się skupić podczas dokonania takiej transakcji? [caption id="attachment_283" align="aligncenter"... Czytaj dalej

6 marca 2017
Artykuł z kategorii: Nieruchomości, Zakup nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości umiejscowione za granicą okazuje się jednym z najtrafniejszych rozwiązań i form zabezpieczenia siebie oraz najbliższych. Na czym warto się skupić podczas dokonania takiej transakcji?

inwestowanie zagraniczne nieruchomości

Fot. Flickr.com CC 2.0 przez Garry Knight

Rynek nieruchomości ustabilizował się. Oznacza to, że inwestycje tego typu stają się jedną z najbezpieczniejszych form lokowania środków pieniężnych, ale nadal dotyczącą głównie projektów luksusowych. To idealne rozwiązanie dla osób dysponujących większym kapitałem.

Inwestowanie w zagraniczne nieruchomości – tylko dla bogatych?

margines

Na pewno warto zwrócić uwagę na sytuację polityczną panującą w danym kraju oraz występujący system prawny – to od niego w głównej mierze będzie zależeć pomyślność każdego z etapów transakcji i sposób, w jaki będzie trzeba się go podjąć.

Które z miejsc cieszą się największym zainteresowaniem?

Nie jest to przypadkowe pytanie, bo na miejscach oraz rodzajach nieruchomości, w których inwestorzy najczęściej lokują swoje oszczędności powinno się zawiesić oko. Do takich miejsc na pewno należą apartamenty hotelowe i Wyspy Zielonego Przylądka.

Apartamenty hotelowe. Luksusowe i opłacalne

margines

Turystyka to jeden z tych segmentów, w którego inwestowanie w większości przypadków okazuje się strzałem w dziesiątkę, i to takim na co najmniej kilkanaście lat. Nic więc dziwnego, że apartamenty hotelowe cieszą się największą popularnością wśród inwestorów. Te położone na Wyspach Zielonego Przylądka w szczególności. Czemu? O tym w dalszej części artykułu.

Wyspy Zielonego Przylądka. Bezpieczna inwestycja długoterminowa

margines

Obecna sytuacja polityczna wpłynęła również na turystykę. Wśród podróżujących w zapomnienie odchodzą takie państwa, jak Egipt, Tunezja czy Tajlandia na rzecz mniej oczywistych miejsc, takich jak właśnie Wyspy Zielonego Przylądka, Dominikana i Karaiby.

Dochód równy 9% od inwestycji?

margines

Inwestycja w apartamenty hotelowe w takich miejscach okazuje się nie lada sukcesem, bo pozwala na uzyskanie dochodu będącego nawet 9-procentową częścią wartości zakupionej nieruchomości. Co więcej, w takim przypadku opiekę nad hotelem – jego stanem oraz funkcjonowaniem sprawuje zespół zarządzający, nie inwestor. On oczekuje wyłącznie dochodów wynikających z podmiotu inwestycji.

Środowisko – długoterminowa opłacalność?

margines

To, co niezmienne w przypadku Wysp Zielonego Przylądka to na pewno panujący tam klimat. Restrykcyjne prawo zabrania przesadnego ingerowania w środowisko. Staje się to dość niekomfortowym czynnikiem dla inwestorów, ale w długoterminowym działaniu na pewno bardzo opłacalnym. To dzięki panującemu tam prawu turystyka utrzymuje się na stałym poziomie sięgającym nawet 115% będąc tym samym idealnym dowodem na wysoki poziom miejscowej gospodarki.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Inwestowanie w zagraniczne nieruchomości. Na czym skupić swoją uwagę?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz