Jak czyścić dywany?

Na samą myśl o odkurzaniu przechodzą Cię ciarki? Widzisz na podłodze piętrzący się kurz, choć dopiero co chwilę temu sprzątałeś? Zastanawiałeś się kiedykolwiek, w czym tkwi problem i co zrobić, aby... Czytaj dalej

Na samą myśl o odkurzaniu przechodzą Cię ciarki? Widzisz na podłodze piętrzący się kurz, choć dopiero co chwilę temu sprzątałeś? Zastanawiałeś się kiedykolwiek, w czym tkwi problem i co zrobić, aby dywan lśnił czystością przy możliwie najmniejszym wysiłku z Twojej strony? Czy wiesz jak czyścić dywany efektywnie i na bieżąco? 

Czyszczenie dywanów metodą tradycyjną 

Tradycyjne odkurzacze przeszły przez ostatnie dekady wiele modyfikacji oraz udoskonaleń, aby ułatwić nam ten dość monotonny i czasochłonny obowiązek domowy. Obecnie producenci oferują odkurzacze bezprzewodowe z funkcją „przełączenia” na odkurzacz podręczny. Znajdziesz w ofercie także modele bezworkowe, dzięki czemu nie musisz także pamiętać o konieczności zakupu nowych worków. 

dywan
grey carpet textures for background

Jednak to wciąż urządzenia wymagające naszego udziału. Czy istnieje zatem rozwiązanie, które uwolniłoby nasze ręce i dało szansę na przeznaczenie tego czasu na inne czynności? Okazuje się, że tak. 

Odkurzacz automatyczny – odpowiedź na Twoje potrzeby 

Zacznijmy od wyjaśnienia – czym jest odkurzacz automatyczny? Otóż to robot o niewielkich rozmiarach i wadze, który potrafi samodzielnie przemieszczać się po Twoim mieszkaniu (lub domu), zbierając jednocześnie zanieczyszczenia z podłogi. Brzmi niewiarygodnie, prawda? To, jakie dokładnie funkcje będzie spełniało to niewielkie urządzenie, zależy przede wszystkim od budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na jego zakup.  

Co potrafi odkurzacz automatyczny? Wybrane modele mogą posiadać jedną lub kilka z poniższych funkcji, na przykład: 

  • programowanie, 
  • sterowanie telefonem, 
  • mycie, 
  • utworzenie „wirtualnej ściany”, 
  • dodatkowe filtry. 

Programowanie ustawień 

Dzięki tej funkcji masz możliwość, przykładowo, zaprogramowania godziny rozpoczęcia lub zakończenia pracy odkurzacza automatycznego. Najczęściej koniec pracy dyktuje jednak niski poziom baterii robota – kieruje się on wtedy do stacji dokującej celem naładowania. 

Sterowanie telefonem 

Nie musisz znajdować się w okolicy odkurzacza, aby go włączyć lub wyłączyć. Dzięki integracji z aplikacją zainstalowaną na Twoim telefonie masz pełną kontrolę nad urządzeniem. 

Mycie 

Mycie podłóg za pomocą odkurzacza automatycznego to przydatna funkcja dla właścicieli kafelków oraz parkietów. Urządzenie posiada wbudowany mop z niewielkim pojemnikiem na wodę i preparat czyszczący.  

Wirtualna ściana 

W swoim telefonie możesz ustawić „blokadę”, która uniemożliwi przemieszczanie się odkurzacza poza wskazane przez Ciebie miejsce (pomieszczenie). Ta funkcja pozwala uniknąć na przykład upadku ze schodów. 

Dodatkowe filtry 

To kolejna cecha stanowiąca ukłon w stronę alergików. Filtr HEPA pochłania alergeny z podłóg i otoczenia. 

Odkurzacz automatyczny do zadań specjalnych 

Podczas zakupu robota sprzątającego warto zwrócić uwagę na dodatki ułatwiające jego przemieszczanie się. Odkurzacze automatyczne Electrolux wyposażone zostały w niezwykle przydatną funkcję ClimbForceDrive. Mało które mieszkania czy domy są idealnie równe i pozbawione przeszkód w postaci progów. Dzięki zastosowaniu wyżej wspomnianego rozwiązania odkurzacz jest w stanie bez problemu pokonać progi o wysokości do nawet 2,2 cm. Nie musisz zatem martwić się, że Twoje urządzenie będzie krążyć tylko w jednym pomieszczeniu i dokładnie wyczyści podłogi oraz dywany na całym poziomie domu. 

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jak czyścić dywany?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz