Jak czyścić i przechowywać kurtyny paskowe?

Odpowiednio czyszczona i konserwowana kurtyna paskowa zachowa swoje właściwości przez długi czas. Proces czyszczenia nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi czy środków, więc stosując kilka prostych porad, możemy łatwo zapobiec ich... Czytaj dalej

21 grudnia 2020
Artykuł z kategorii: Przemysł

Odpowiednio czyszczona i konserwowana kurtyna paskowa zachowa swoje właściwości przez długi czas. Proces czyszczenia nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi czy środków, więc stosując kilka prostych porad, możemy łatwo zapobiec ich uszkodzeniu.

Jak czyścić kurtyny paskowe?

Czyszczenie wstęg jest niezwykle proste, ponieważ mają gładką, pozbawioną porów powierzchnię, dzięki temu brud nie wnika w ich strukturę. Folia PVC, z których kurtyny są wykonane, jest odporna na działanie większości substancji chemicznych oraz rozpuszczalników więc nie musisz się przejmować doborem środków do czyszczenia. Wybierz dowolny czyścik do PVC i za pomocą miękkiego materiału lub papierowych ręczników usuń zabrudzenia. Plamy z tłuszczu lub oleju zmyj roztworem alkoholu metylowego.

Kurtyny paskowe – jak bezpiecznie przechowywać?

Kurtyny należy delikatnie zwinąć, tak aby wewnętrzna średnica była nie mniejsza niż 15 centymetrów. Zwinięcie pasów ciaśniej spowoduje trwałe odkształcenia. Zwróć uwagę, aby były przechowywane w stałej temperaturze. Częste zmiany temperatury mogą spowodować nieodwracalne deformacje wstęg, a po ich ponownym zawieszeniu utratę właściwości izolacyjnych. W czasie składowania, pasy można zabezpieczyć folią lub papierem.

Najczęstszym błędem oprócz zbyt ciasnego zwinięcia pasów jest składowanie w pozycji poziomej. Pamiętaj! Rolki składuj tylko pionowo z dala od źródeł ciepła. Czasem zdarza się, że pasy są przechowywane złożone. Tak składowane trwale się odkształcą i nie będą spełniały swojego zadania. Najgorsze co możesz zrobić z pasami folii PCV to składowanie ich niezwiniętych, a złożonych na kilka części. Tak przechowywane pasy nie nadadzą się do użytkowania i nawet długotrwałe ich prostowanie nie spowoduje, że wrócą do poprzedniej formy.

Znajomość tych zasad pozwoli Ci znacznie wydłużyć użytkowanie kurtyn. Tworzywo pozostanie przejrzyste, a właściwości izolacyjne nie ulegną pogorszeniu.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jak czyścić i przechowywać kurtyny paskowe?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz