Jak przeprowadza się osuszanie ścian metodą cięcia?
Wilgoć kapilarna, czyli taka, która pojawia się przez podciąganie wody mikroszczelinami znajdującymi się w ścianach lub fundamentach, potrafi być prawdziwym utrapieniem. Problem związany z wilgocią pojawia się w domach prywatnych,... Czytaj dalej
Wilgoć kapilarna, czyli taka, która pojawia się przez podciąganie wody mikroszczelinami znajdującymi się w ścianach lub fundamentach, potrafi być prawdziwym utrapieniem. Problem związany z wilgocią pojawia się w domach prywatnych, kamienicach, budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach zabytkowych. Na szczęście za pomocą metody cięcia, możliwe jest trwałe i skuteczne osuszanie budynków. Co ważne, można ją zastosować we wszelkiego typu budynkach! Co warto wiedzieć o tej metodzie? Jakie są koszty jej zastosowania?
Osuszanie ścian cena – ile kosztuje taka usługa?
Jeżeli zauważysz, że ściany lub fundamenty są zawilgocone, to nie pozostaje nic innego, jak zdecydowanie się na osuszanie budynku. W przeciwnym wypadku wilgoć obecna w fundamentach, murach lub ścianach stanie się przyczyną technicznych degradacji. Nie wspominając o tym, że mokre materiały budowlane stają się siedliskiem pleśni, mikroorganizmów chorobotwórczych i grzybów, co negatywnie wpływa na zdrowie osób przebywających w wilgotnych budynkach. Zatem jak widać, argumentów na rzecz jak najszybszego przeprowadzenia osuszania nie brakuje.
Ciężko określić, ile dokładnie kosztuje osuszanie ścian, cena jest bowiem uzależniona od wielu czynników. Należą do nich m.in. stan budynku, materiał, z którego został on zbudowany, czy też skala problemu. Nie bez znaczenia jest również wybrana metoda, za pomocą której ma zostać przeprowadzone osuszanie. Do wyboru są m.in. metoda cięcia oraz osuszanie poprzez iniekcję. Oprócz wymienionych już czynników, wpływ na cenę ma również miasto, w którym wykonywana będzie usługa. W regionach, w których działa więcej specjalistycznych firm wykonujących osuszanie, ceny są zwykle niższe. Zasadniczo jednak stawka osuszania metodą cięcia to od 500 do 600 zł za metr kwadratowy powierzchni muru.
Ceny za iniekcyjne osuszanie również wahają się w przedziale 500-600 złotych za metr kwadratowy. Niemniej jednak również w tym przypadku wiele zależy od specyfiki danego zlecenia. Ponadto w niektórych przypadkach bardziej wskazana jest iniekcja, a w innych osuszanie metodą cięcia. Dlatego, zamiast zastanawiać się nad tym, jaki będzie koszt osuszenia ścian, lepiej jest skontaktować się ze specjalistą i poprosić o wycenę.
Skuteczność osuszania ścian i innych elementów budynku
Dostępne na rynku metody osuszania ścian można podzielić na inwazyjne i nieinwazyjne. Dodatkowo, charakteryzują się różną trwałością. Przykładowo, osuszanie budynków metodą podcinania uwzględnia założenie nowej hydroizolacji, co sprawia, że efekty są trwałe i nie wymagają poprawiania. Dzięki temu nie ma ryzyka, że za kilka lub kilkanaście lat trzeba będzie ponownie osuszać ściany. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką metodę wybrać i czego się spodziewać po osuszaniu murów, ścian lub fundamentów, to nie bójmy się pytać o poradę fachowców. Warto bowiem mieć na uwadze, że usługa polegająca na osuszaniu, w każdym przypadku jest dobierana indywidualnie, poprzez uwzględnienie różnego rodzaju parametrów.
Autor
- Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Latest entries
- Budowa domu27 września 2024Czym zastąpić kit do okien?
- Łazienka27 września 2024Baterie natryskowe termostatyczne Delabie – komfort na niespotykanym poziomie
- Dyskusje25 września 2024Czym uszczelnić brodzik zamiast silikonu?
- Budowa domu23 września 2024Czym pokryć dach najtaniej?
Jak przeprowadza się osuszanie ścian metodą cięcia?