Jak równo nakleić naklejki na ścianę w pokoju dziecka?

Jak równo nakleić naklejki na ścianę w pokoju dziecka? Dekoracje do pokoju dziecka w postaci samoprzylepnych naklejek są w stanie nadać aranżacji całkowicie nowego wyglądu. By taka metamorfoza zakończyła się... Czytaj dalej

14 marca 2022
Artykuł z kategorii: Pokój, Projekt domu, Wnętrza, Wyposażenie wnętrz

Jak równo nakleić naklejki na ścianę w pokoju dziecka?

Dekoracje do pokoju dziecka w postaci samoprzylepnych naklejek są w stanie nadać aranżacji całkowicie nowego wyglądu. By taka metamorfoza zakończyła się sukcesem, ważny jest dobór odpowiednich wzorów oraz właściwe przyklejenie ozdoby na ścianie. W tym artykule podpowiemy, co trzeba zrobić.

Świetnym rozwiązaniem są takie ozdoby do pokoju dziecięcego, z których szkrab szybko nie wyrośnie. Zamiast więc sięgać po bajkowe postaci lub motywy, które będą modne tylko przez chwilę, lepiej wybrać przedstawienia o nieco bardziej uniwersalnym charakterze. Doskonałym przykładem są wzory inspirowane światem przyrody.

Ważne jest jednak nie tylko to, co będzie prezentować naklejka, ale także to, jak zostanie przyklejona do ściany. Ozdoba, która nie będzie równo dopasowana lub po przyklejeniu będą widoczne pod folią pęcherzyki powietrza, nie będzie zbyt atrakcyjnie wyglądać.

Naklejki na ścianę dla dzieci – przepis na błyskawiczną metamorfozę!

Naklejki ścienne dla dzieci to najlepsza odpowiedź na pytanie: jak odmienić dotychczasowy wystrój i wprowadzić do aranżacji miły dla oka, przytulny i bajkowy klimat. Zaletą tego rozwiązania jest to, że można je wykorzystać na kilka sposób. O ile fototapety przykleja się na całej ścianie, o tyle naklejki niekoniecznie. Można wybrać wariant, którym udekoruje się tylko fragment płaszczyzny nad łóżeczkiem lub biurkiem.

Ciekawym rozwiązaniem jest także wybór kilku naklejek, powiązanych ze sobą tematycznie, i stworzenie z nich większej kompozycji tak, by dziecięce motywy znalazły się na dwóch albo trzech ścianach. W ten sposób metamorfoza pokoju obejmie całe pomieszczenie, a nie tylko jedną płaszczyznę.

Co więcej, choć pokazujemy tutaj rozwiązanie jakim jest dekorowanie ściany, warto wiedzieć, że samoprzylepne ozdoby sprawdzą się także na każdej gładkiej powierzchni, dzięki czemu można nimi odświeżyć również drzwi lub fronty dziecięcych mebli.

Jak przykleić samoprzylepne dekoracje do pokoju dziecka?

Skupmy się teraz na tym, co zrobić, by jak najlepiej przykleić naklejki na ścianę dla dzieci. Od tego bowiem będzie zależał efekt całej metamorfozy! Po wyjęciu ozdoby z opakowania warto rozłożyć ją na płasko i dać jej chwilę na rozprostowanie się, jeśli była zapakowana w tubę transportową. W ten sposób nie będzie się zwijać podczas klejenia.

Najważniejszym krokiem, który należy wykonać przed przystąpieniem do montażu, jest przetarcie ściany z kurzu i odtłuszczenie jej. To sprawi, że naklejka będzie się lepiej trzymać podłoża. Teraz należy rozplanować układ naklejki, by równo ją przykleić. Proces będzie wyglądał inaczej w zależności od tego, jaki typ wybraliśmy.

  • naklejki w formie zestawu – ułożenie kompozycji, która składa się z kilku elementów, będzie zależało od naszej fantazji. W tym przypadku ważne jest to, by zachować odpowiednie odstępy nie tylko pomiędzy poszczególnymi naklejkami, ale także między nimi, a meblami. Jeśli przykleimy je zbyt gęsto i zbyt blisko sprzętów, bez zostawienia tzw. oddechu, wówczas kompozycja może źle się prezentować. Nie jest konieczne wymierzenie odległości co do centymetra, natomiast dla lepszego efektu warto roboczo rozmieścić poszczególne naklejki za pomocą papierowej taśmy, by sprawdzić, czy nasza koncepcja dobrze wygląda w praktyce.
  • naklejka jednoelementowa – decydując się na jedną większą naklejkę, która stanie się dominantą w pokoju, ważne jest zadbanie o to, by równo ją przykleić. Jeśli będzie przechylona w którąś stronę, od razu będzie się to rzucać w oczy. Dlatego warto skorzystać z poziomicy, a dodatkowo za pomocą centymetra ustalić odległość wzoru od podłogi, sufitu i sąsiednich ścian lub mebli.
  • naklejka na całą ścianę – w sklepach dostępne są także naklejki przypominające fototapety. Składają się one z brytów, którymi pokrywa się całą powierzchnię ściany. By upewnić się, że poszczególne elementy zostaną równo przyklejone, należy posłużyć się poziomicą i ołówkiem wyrysować pionowe linie od sufitu do podłogi w odstępach na szerokość brytu.

Ważną wskazówką jest to, by podczas klejenia używać miękkiej rakli do dociskania samoprzylepnej folii, dzięki czemu uniknie się pęcherzyków powietrza, a także to, by nie umieszczać naklejki do pokoju dziecięcego nad źródłem ciepła, bo może to doprowadzić do częściowego odklejania się wzoru.

Najciekawsze naklejki na ścianę dla dziewczynki

Skoro wiadomo już, jak należy rozplanować wzór i odpowiednio przykleić naklejkę, teraz można skupić się na wyborze odpowiedniego motywu dekoracyjnego. Eksperci z Redro wybrali dla nas kilka ciekawych propozycji.

Dużą popularnością cieszą się kwiatowe naklejki na ścianę dla dziewczynki. To przykład uniwersalnego wzoru, który będzie służył przez lata. Wystarczy, że zamiast infantylnego przedstawienia z motylkami wybierze się artystyczną w wyrazie kompozycję przypominającą malunek wodnymi farbami. Propozycja w duchu boho czy shabby chic to strzał w dziesiątkę. Innym pomysłem są naklejki z leśnymi zwierzakami, które pozwolą zaprosić do wnętrza odrobinę przyrody. Trzecia opcja to kosmiczny wzór z uśmiechającymi się planetami.

Naklejki na ścianę dla chłopca, które warto wybrać

A co mogą przedstawiać naklejki na ścianę dla chłopca? Z pewnością świetnym rozwiązaniem są sportowe akcenty. Wzór z czarno-białą piłką nożną, rowerami lub rakietami do tenisa spodoba się maluchowi, który lubi aktywnie spędzać czas. Często wybieranym pomysłem są także motoryzacyjne naklejki. Kolorowe samochodziki ożywią pokój i spodobają się każdemu małemu miłośnikowi aut! Z kolei dla marzycieli, którzy często bujają w obłokach, eksperci wybrali naklejkę z unoszącym się wśród chmur bajkowym balonem ogrzewanym gorącym powietrzem. To propozycja naprawdę oryginalnej dekoracji chłopięcej aranżacji.

Naklejki odmienią pokój szkraba w zaledwie kilka chwil. Wystarczy znaleźć odpowiednie przedstawienie, przetrzeć przed montażem ścianę i równo przykleić wzór. Tak udekorowany pokój będzie cieszył malucha przez wiele lat!

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jak równo nakleić naklejki na ścianę w pokoju dziecka?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz