Jak skutecznie wygłuszyć pomieszczenie?

Uciążliwi sąsiedzi, płaczące dzieci, potrzebujesz odpocząć, a nie masz takiej możliwości w domu? A może potrzebujesz skupić się w pracy, ale irytujący hałas zza ściany ciągłe Ci przeszkadza? W takim... Czytaj dalej

10 grudnia 2019
Artykuł z kategorii: Aranżacja biura, Pokój, Wnętrza

Uciążliwi sąsiedzi, płaczące dzieci, potrzebujesz odpocząć, a nie masz takiej możliwości w domu? A może potrzebujesz skupić się w pracy, ale irytujący hałas zza ściany ciągłe Ci przeszkadza? W takim razie dobrze trafiłeś, mamy coś dla Ciebie. Z tego artykułu dowiesz się, jak w szybki i prosty sposób wygłuszyć pomieszczenie.

Na początek zacznijmy od definicji. Kiedy wytłumiamy, a kiedy wygłuszamy pokój. Pierwsze pojęcie jest typowo techniczne, tłumienie to nic innego, jak pochłanianie dźwięków w większym czy mniejszym stopniu. Wygłuszanie jest natomiast pojęciem, którym można określić zapobieganie przedostaniu się dźwięków z zewnątrz, bądź pomiędzy dwoma pomieszczeniami.

Panele akustyczne

Głównym zadaniem paneli akustycznych jest stworzenie przeszkody dla źródeł hałasu, czego efektem jest redukcja napływających dźwięków, echa, pogłosów itp. Za ich funkcjonalność w głównej mierze odpowiada pianka z tworzyw sztucznych, w większości to właśnie ona stanowi wypełnienie paneli i absorbuje wszelkie fale dźwiękowe. Przy wyborze paneli akustycznych miej na uwadze to, iż im grubsze panele, tym lepiej będą pochłaniać dźwięki.

Istotną zaletą paneli akustycznych jest to, że nie tylko w łatwy sposób pomogą Ci wygłuszyć pomieszczenie, ale również dodadzą mu uroku.

Na rynku znajdziesz m.in. panele:

  • standardowe (płaskie)
  • 3D
  • pochłaniające
  • odbijające
  • rozpraszające
  • hybrydowe

Ważne przy montażu

Pamiętaj, o wyborze kleju montażowego, który w swoim składzie nie posiada rozpuszczalników oraz ma możliwie szybki chwyt (tzw. klej szybkoschnący). Zwrócić uwagę na to, aby powierzchnia była sucha, czysta i wolna od wszelkich zabrudzeń. Montaż zatem jest banalnie prosty, należy nanieść klej montażowy a następnie umieścić na wybranym obszarze panele i gotowe.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jak skutecznie wygłuszyć pomieszczenie?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz