Jak urządzić balkon?

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania, to wiesz, ile relaksu dostarczają chwile spędzone na balkonie. Aby spotęgować przyjemność, należy zadbać o odpowiedni wystrój tej części mieszkania. Przedstawiamy Ci 5 wskazówek przydatnych przy... Czytaj dalej

14 października 2022
Artykuł z kategorii: Ogród

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania, to wiesz, ile relaksu dostarczają chwile spędzone na balkonie. Aby spotęgować przyjemność, należy zadbać o odpowiedni wystrój tej części mieszkania. Przedstawiamy Ci 5 wskazówek przydatnych przy aranżacji balkonu.

fot. unsplash zgodnie z licencją

Zaplanuj, jak urządzić balkon w bloku

Zastanów się, jak chcesz urządzić swój balkon w bloku? Jaki ma mieć styl? Czy ma być minimalistyczny? Skąpany w zieleni? Czy przerabiać ściany i podłogę? Jakie meble wybrać?

Określ jaką powierzchnią balkonu i jakim budżetem dysponujesz. Zanotuj odpowiedzi, aby o nich nie zapomnieć.

Zrób remont ścian i wymień podłogę na balkonie

Przed remontem wystąp o zgodę do zarządcy lub wspólnoty mieszkaniowej. Po jej otrzymaniu kup materiał na ściany. Urządzanie małego balkonu wymaga użycia farby o jasnym odcieniu, aby powiększyć go optycznie. Wykorzystaj drewnianą boazerię lub imitację kamienia.

Na podłogę wybierz materiał trwały, odporny na zmianę temperatury i antypoślizgowy np. płytki. Jeśli nie uzyskasz zgody na remont, ustaw przy ścianie rusztowanie i zasadź pnące rośliny np. bluszcz, który ozdobi balkon i ochroni go przed słońcem.

Wybierz meble odpowiednie do urządzania balkonu

Zastanawiając się, jak urządzić balkon, musisz podjąć decyzję o wyborze odpowiednich mebli. Decydujący jest tu jego metraż i przeznaczenie. Jeśli masz mało miejsca, wybierz stolik kawowy i wygodne krzesła. Przy większej powierzchni sięgnij po sofę i leżaki. Na balkonie dla całej rodziny, stwórz kącik dla dzieci np. z huśtawką. Kup meble wykonane z materiału trwałego i odpornego na zmienne warunki atmosferyczne. Ściany i podłoga oraz meble powinny być w jednym stylu.

Jak urządzić balkon, aby przypominał ogród? Sięgnij po rośliny doniczkowe

Zadajesz sobie pytanie: jak urządzić balkon w bloku, aby wyglądał jak ogród? Ustaw donice z roślinami. Sięgaj po pelargonie, które lubią słońce, po pnące rośliny np. po pachnący groszek i po te o okazałych kwiatach np. petunie. W ten sposób stworzysz własny ogród na balkonie.

Chcesz cieszyć się balkonem przez cały rok? Wybuduj zabudowę

Jeżeli chcesz cieszyć się balkonem przez cały rok, stwórz jego zabudowę, która będzie chronić Cię przed wiatrem i zimnem. Może to być daszek lub oszklenie.

Urządzanie balkonu — stwórz zieloną i przytulną przestrzeń relaksu

Korzystając z naszych wskazówek, możesz stworzyć z balkonu zieloną i przytulną strefę relaksu. A jeśli szukasz więcej informacji, jak urządzić balkon, kup nasz darmowy e-book.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jak urządzić balkon?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz