Jak uzyskać efekt mokrej kostki na kostce brukowej?

Kostka brukowa to wytrzymały materiał, który doskonale sprawdzi się na podjeździe do garażu, na tarasie czy jako ścieżki w ogrodzie. Dostępna oferta kostki brukowej jest bardzo bogata. Kostka różni się... Czytaj dalej

23 marca 2018
Artykuł z kategorii: Dyskusje, Ogród

Kostka brukowa to wytrzymały materiał, który doskonale sprawdzi się na podjeździe do garażu, na tarasie czy jako ścieżki w ogrodzie. Dostępna oferta kostki brukowej jest bardzo bogata. Kostka różni się nie tylko wytrzymałością, ale także kolorem, wielkością i kształtem. Jedno jest jednak niezmienne, układając kostkę na podjeździe czy w ogrodzie oczekujemy solidnego i równego podłoża, które przetrwa próbę czasu.

A co jeśli kostka po kilku latach nie wygląda już tak dobrze jak wcześniej?

Kostka brukowa jest odporna na duże obciążenia, jednak niekorzystne warunki atmosferyczne czy duża wilgotność mogą sprawić, że po kilku latach podjazd nie będzie wyglądał już tak dobrze, jak kiedyś. Jest jednak sposób, aby utrzymać świeży wygląd oraz wyrazisty kolor kostki na długie lata – odpowiednia impregnacja.

Co to jest efekt mokrej kostki?

Odpowiednie impregnaty pozwolą ochronić kostkę przed warunkami atmosferycznymi, a także odświeżą jej kolor. Jeśli Twoja kostka brukowa na podjeździe wyblakła i widać na niej przebarwienia, to najlepszym wyborem będą impregnaty, które pozwalają uzyskać tzw. efekt mokrej kostki. Środki te poprawią estetykę kostki, wydobędą jej naturalny kolor i wyeliminują nieestetyczne przebarwienia. Zmniejszają także odporność kostki na ścieranie, a więc znacznie przedłużają jej pierwotny wygląd.

Więcej na temat efektu mokrej kostki znajdziesz w artykule.

Impregnat nadający efekt mokrej kostki nadaje się do wszystkich rodzajów bruku: kostki standardowej, płukanej czy antycznej. Aplikacja impregnatów do kostki brukowej jest bardzo prosta. Wystarczy dokładnie wyczyścić powierzchnię oraz poczekać aż wyschnie. Następnie należy nanieść impregnat na kostkę brukową natryskowo lub za pomocą pędzla.

Dlaczego warto impregnować kostkę brukową?

Impregnacja bruku nie tylko wydłuża trwałość i dobry wygląd podjazdu czy ścieżek. Spowalnia także procesy erozji kostki, zabezpiecza ją przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, mchami, porostami, uszkodzeniami mechanicznymi oraz mikroorganizmami. Impregnaty utrudniają wnikanie wilgoci oraz zanieczyszczeń do wnętrza kostki. Świetnie sprawdzają się także w okresie zimowym, ułatwiając odśnieżanie i odladzanie podjazdu czy ścieżek. W okresie letnim natomiast impregnaty ochraniają kostkę przed promieniami UV, blaknięciem oraz powstawaniem przebarwień. Impregnacja zabezpieczy bruk przed wchłanianiem zanieczyszczeń, także tych z oleju samochodowego.

Impregnaty to nie tylko efekt mokrej kostki, ale przede wszystkim powłoka ochronna, która ułatwi utrzymanie kostki w czystości. Regularne używanie impregnatów gwarantuje dobry wygląd oraz trwałość kostki brukowej.

Oceń ten artykuł

Jak uzyskać efekt mokrej kostki na kostce brukowej?

Oceń
Ocena 4.6/5 na podstawie 5 ocen

Dodaj komentarz