Jaki napęd do bramy garażowej?

Bramę garażową zazwyczaj kupuje się razem z napędem – nie ma co ukrywać, to najlepsza opcja. Czasami jednak, głównie ze względów finansowych, bramę kupuje się osobno, a po jakimś czasie... Czytaj dalej

Bramę garażową zazwyczaj kupuje się razem z napędem – nie ma co ukrywać, to najlepsza opcja. Czasami jednak, głównie ze względów finansowych, bramę kupuje się osobno, a po jakimś czasie dokupuje także napęd. Co zrobić, żeby różne komponenty dobrze ze sobą współpracowały?

Najlepszym wyjściem będzie oczywiście dokupienie napędu od tego samego producenta, którego bramę masz już w swoim garażu. To jednak nie wszystko, trzeba pamiętać, że każdy mechanizm napędu ma własną charakterystykę, w której skład wchodzą:

  • Siła ciągnięcia i pchania (zależnie od ciężaru bramy, zazwyczaj to przedział 400-1200 N),
  • prędkość przesuwu (zazwyczaj to 10-15 cm/s),
  • standardowa częstotliwość radiowa (868,35 MHz albo 433,92 MHz).

Trzeba zatem wiedzieć, jakiego napędu potrzebuje Twoja brama. Liczy się jej rodzaj, wielkość oraz ciężar. Jeśli przygotujesz sobie te informacje – sprzedawca będzie wiedział, co Ci zaproponować. Oczywiście zakładamy, że wiesz, jaki rodzaj bramy posiadasz. Najpopularniejsze rodzaje to: segmentowe górne, segmentowe boczne, uchylne, uchylne na dwa auta oraz bramy rozwieralne. W przypadku tej ostatniej najtrudniej dopasować napęd, ponieważ do zwykłego napędu trzeba mocować ramiona, które ciągną i pchają skrzydła bramy. Kiedy zbierzesz wszystkie informacje, uda Ci się dokupić odpowiedni napęd, który posłuży tak, jakbyś kupował pełen zestaw.

Brama garażowa i napęd w zestawie, czyli najlepszy wybór

Nie ma co owijać w bawełnę – najlepszym wyjściem zawsze będzie zakup całego zestawu. W takim przypadku napęd zawsze będzie dobrze przystosowany do rozmiaru i wagi bramy, a pełna kompatybilność wykluczy wszelkie ryzyko. Jeśli taki zestaw zakupi się u sprawdzonego producenta, to właściwie nie ma czego się obawiać. Na szczególną uwagę zasługują produkty Oknoplastu, zwłaszcza te bramy garażowe powinny przypaść Ci do gustu i mówimy to z pełną świadomością. Co sprawia, że ta marka zyskała naszą sympatię? Przede wszystkim ciągła, pogoń za nowinkami technologicznym. Plusów jest naprawdę wiele, a komfort użytkowania jest na zupełnie nowym poziomie.

To co skradło nasze serca, to szereg zabezpieczeń, które bardzo dobrze sprawdzają się w praktyce. Chodzi oczywiście o kompleksową ochronę przed przytrzaśnięciem palców, automatyczne zatrzymanie mechanizmu po napotkaniu przeszkody, czy zabezpieczenie przed opadnięciem bramy nawet w przypadku zerwania sprężyny.

Sam napęd nie zawodzi, ale nic w tym dziwnego, skoro mówimy o bramie od Oknoplastu. Warto jednak wspomnieć o efektywności energetycznej. Zużycie energii jest stosunkowo niewielkie – zwłaszcza porównując je do generowanego przez inne bramy i napędy. Takie standardy mogą się podobać – w końcu automatyczna brama garażowa z napędem to inwestycja na długie lata. Po prostu nie warto iść w tym przypadku na kompromisy czy ustępstwa. W grę powinny wchodzić tylko topowe produkty od liderów swojej branży.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jaki napęd do bramy garażowej?

Oceń
Ocena 4.3/5 na podstawie 7 ocen

Dodaj komentarz