Jaki uzdatniacz wody do domu?

W czasie projektowania domu warto zastanowić się nad wyborem uzdatniacza wody. Pozwoli to uwolnić się od osadów mineralnych, a dzięki temu zaoszczędzić na wymianach sprzętu gospodarstwa domowego. Jakie urządzenie wybrać,... Czytaj dalej

W czasie projektowania domu warto zastanowić się nad wyborem uzdatniacza wody. Pozwoli to uwolnić się od osadów mineralnych, a dzięki temu zaoszczędzić na wymianach sprzętu gospodarstwa domowego. Jakie urządzenie wybrać, aby działało przez wiele lat i gwarantowało zawsze miękką wodę?

Uzdatniacz wody – w jakim celu go montować?

Uzdatniacz działa na zasadzie wymiany jonów odpowiedzialnych za twardość wody na jony sodu. Jakie są zalety takiego działania? Chroni Twoją instalację wodno – kanalizacyjną przed negatywnym działaniem twardej wody. Podczas przepływu wody, jony wapnia i magnezu wytrącają się. Tworzą ciężki do usunięcia osad, który odkłada się wewnątrz rur, zmniejszając ich średnicę. To samo dzieje się na elementach zmywarek i pralek. Skutkiem są liczne awarie, które mogą być bardzo kosztowne w naprawie.

Najbardziej widoczny jest osad wewnątrz czajnika lub na kranach. Wygląda nieestetycznie i jest trudny do usunięcia. Twarda woda wymaga używania większej ilości detergentów i środków chemicznych, ponieważ dopiero zmiękczona nadaje się do prania. Montując filtr, zmniejszysz zużycie proszku do prania, czy soli do zmywarki.

Jaki uzdatniacz będzie odpowiedni dla Ciebie?

Wszystko zależy od średniego zużycia wody. Im więcej osób korzysta z wody, tym uzdatniacz o większym natężeniu należy wybrać. Jeżeli nie mieszkasz w willi z czterema łazienkami, urządzenie o natężeniu 2 m3/h w połączeniu z wydajnością 2000-3000 l całkowicie wystarczy. Zmiękczacz o takich parametrach nie generuje sporych kosztów eksploatacyjnych. Masz większe zapotrzebowanie na wodę? Potrzebujesz uzdatniacza, który ma większą wydajność.

Odrzuć chińskie zamienniki! Uzdatniacz ma być bezawaryjny i służyć Ci przez wiele lat, dlatego warto zainwestować w porządne urządzenie. Zwróć uwagę na materiały, z których został wykonany uzdatniacz. To pokaże Ci jakość i pieczołowitość produkcji.

Zastanów się nad rozbudową uzdatniacza wody o kolumnę węglową. Kolumna poprawia smak i zapach wody oraz usunie chlor. Taka hybryda pozwoli cieszyć się z kąpieli osobom o bardzo wrażliwej skórze.

Kliknij i przejdź do oferty domowych uzdatniaczy wody

Uzdatniacze wody są coraz popularniejsze. Nic dziwnego – to się po prostu opłaca! Szkody, jakie powoduje twarda woda, są znacznie wyższe od kosztów eksploatacji uzdatniacza. Oprócz kwestii finansowych pomyśl również o komforcie. Zapomnij o trudnym do usunięcia osadzie mineralnym i zapewnij sobie wygodę, na jaką zasługujesz.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jaki uzdatniacz wody do domu?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz