Jaki zamek do furtki?

Bardzo często dochodzi do włamań z powodu wyłamanego rygla. Czy wiedziałeś, że na działanie rygla wpływa też temperatura? Może to ułatwić złodziejowi robotę! Jak należy wybrać zamek do furtki? Na... Czytaj dalej

28 lipca 2021
Artykuł z kategorii: Nieruchomości

Bardzo często dochodzi do włamań z powodu wyłamanego rygla. Czy wiedziałeś, że na działanie rygla wpływa też temperatura? Może to ułatwić złodziejowi robotę! Jak należy wybrać zamek do furtki? Na co powinieneś zwracać uwagę? Dlaczego nie powinieneś kupować najtańszych zamków? Czytaj dalej!

Jak dobrać zamek do furtki?

Bez odpowiedniego zamka wejście na Twoją posesję nie będzie dla potencjalnego złodzieja żadnym problemem. Dobra wiadomość jest taka, że na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań – najprostszą możliwością jest kupno właściwego zamka. Pamiętaj, aby sama furtka była skonstruowana tak, aby żadna osoba nie mogła przełożyć ręki w szpary i jej otworzyć.

Dobierając zamek do furtki, uwagę powinieneś zwrócić przede wszystkim na takie elementy, jak:

  • rygiel górny – powinien mieć właściwy kształt i długość, która może być regulowana. Funkcja regulacji jest niezwykle użyteczna zwłaszcza w okresie zimowym, ponieważ bardzo często dochodzi do odchylenia zamka od furtki z powodu niskiej temperatury w tym okresie,
  • rygiel dolny – tutaj największe znaczenie ma wysuw – im będzie większy, tym solidniejsze będzie zamknięcie,
  • gwarancja producenta – interesują Cię głównie zamki do furtek z odpowiednimi certyfikatami. Takie produkty poddawane są odpowiednim testom i mają dłuższy okres gwarancyjny. Dają Ci też pewność co do kwestii wytrzymałości i czasu eksploatacji zamka,
  • materiał wykonania – o tym trochę później.

Powyższe warianty będą zatem dla Ciebie najważniejsze przy wyborze zamka. Czy wiedziałeś, że najlepsze produkty dostępne na rynku są testowane nawet pół miliona razy?

Jak kupić zamek dobrej jakości?

Dobrej jakości zamek powinien być wyposażony przede wszystkim w dobrej jakości wkładkę. Ważne jest też to, aby zakupiony zamek miał trudny do podrobienia klucz. Istotna będzie w tym wypadku jakość wykonania – wszelkie uszkodzenia, odlewy lub pęknięcia powinny być dla Ciebie sygnałem ostrzegawczym.

Warto ocenić zamek pod kątem stopnia gwarantowanej ochrony i właściwości. Możesz zapomnieć o najtańszych modelach, ponieważ tego rodzaju zamki nie zapewnią praktycznie żadnej ochrony przed włamaniem. Nie bez powodu najczęściej wybierane są zamki ze stali nierdzewnej lub stali o niskiej zawartości żelaza – takie modele są najtwardsze, a użyty materiał odporny nawet na opalanie ogniem.

Nie zapominaj, że zamek bez odpowiedniego zaczepu nie będzie skuteczny. Gwarancja i zapewnienia producenta są zatem niezwykle ważne. Teraz wiesz już wszystko! Na co czekasz? Pora zabezpieczyć furtkę.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jaki zamek do furtki?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie 0 ocen

Dodaj komentarz