Jakie drzewo owocowe do ogrodu?

Zastanawiasz się jakie drzewo owocowe wybrać do ogrodu? Kiedy sadzić oraz czy w ogóle podlewać drzewka owocowe? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego. Posiadanie własnego ogrodu jest niebywałym przywilejem. Warto... Czytaj dalej

Drzewko owocowe do ogrodu

Zastanawiasz się jakie drzewo owocowe wybrać do ogrodu? Kiedy sadzić oraz czy w ogóle podlewać drzewka owocowe? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego.

Posiadanie własnego ogrodu jest niebywałym przywilejem. Warto wykorzystać tą przestrzeń nie tylko na strefę relaksu, ale również posadzić na niej własne drzewka owocowe, których plonami będziemy mogli się zajadać ze smakiem, przygotowywać z nich soki, czy konfitury i dostarczać w ten sposób naszym organizmom niezbędnych witamin.

Jakie drzewo owocowe do ogrodu?

Jeśli stanąłeś przed wyborem drzewka owocowego do swojego ogrodu, już biegniemy z pomocą! Zapoznaj się z naszą listą i wybierz dla siebie takie, które najbardziej Ci odpowiadają oraz smakują.

Jakie zatem drzewo owocowe wybrać do ogrodu?

  • Jabłoń – kwitnie między kwietniem, a majem, zbiory od sierpnia do października,
  • Morela – kwitnie między marcem, a kwietniem, zbiory od lipca do sierpnia,
  • Grusza – kwitnie w kwietniu, zbiory sierpnia do października,
  • Śliwa – kwitnie między marcem, a kwietniem, zbiory od sierpnia do września,
  • Wiśnia – kwitnie między marcem, a kwietniem, zbiory od czerwca do lipca,
  • Czereśnia – kwitnie między marcem, a kwietniem, zbiory od czerwca do lipca,
  • Brzoskwinia – kwitnie między marcem, a kwietniem, zbiory od lipca do września.

Jak widzisz wybór drzewek owocowych, które można zasadzić we własnym ogrodzie jest dość imponujący i z pewnością każdy znajdzie wśród nich takie, które stanie się jego ulubionym.

Kiedy sadzić drzewka owocowe?

Drzewka owocowe z reguły najlepiej jest sadzić jesienią oraz wiosną, jednak z naciskiem na jesień, ponieważ wilgotność gleby jest wtedy najlepsza dla rośliny i jej adaptacji. Wybierając sadzonkę, warto zwrócić uwagę na to, aby nie była ona uschnięta! Najlepiej wybierać te z jak najbardziej rozbudowanym systemem korzeniowym, ponieważ wtedy mamy największą pewność, że drzewko się przyjmie.

Czy podlewać drzewa owocowe?

Drzewka owocowe nie potrzebują, a nawet nie lubią za dużo wody, dlatego tez nie ma konieczności ich podlewania. Można to robić jedynie w przypadku młodych, świeżo zasadzonych drzewek w czasie suszy, starsze mają na tyle rozbudowany system korzeniowy, że zupełnie tego nie potrzebują.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jakie drzewo owocowe do ogrodu?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 2 ocen

Dodaj komentarz