Jakie drzwi do mieszkania?

Wybór drzwi do mieszkania jest naprawdę ważny. W końcu warunki blokowe bywają iście ekstremalne – zwłaszcza w kontekście hałasu, jaki potrafią generować sąsiedzi. Dlatego też warto poświęcić chwilę na wybór... Czytaj dalej

18 grudnia 2020
Artykuł z kategorii: Dyskusje, Wnętrza

Wybór drzwi do mieszkania jest naprawdę ważny. W końcu warunki blokowe bywają iście ekstremalne – zwłaszcza w kontekście hałasu, jaki potrafią generować sąsiedzi. Dlatego też warto poświęcić chwilę na wybór właściwych drzwi, bo – jakby nie patrzeć – to inwestycja na długie lata.

jakie drzwi do domu

Z tego też powodu cena nie powinna być głównym kryterium, które decyduje o wyborze konkretnego modelu. Mało tego, uważamy, że w przypadku drzwi warto zdecydować się na coś nieco bardziej wyrafinowanego, nawet jeśli cena będzie przy tym odrobinę wyższa. W końcu Twój komfort i spokój także są w cenie, a drzwi zewnętrzne mają większe znaczenie, niż mogłoby się to wydawać.

Wspomnieliśmy o dźwiękoszczelności, ale to przecież nie wszystko. Równie istotne są parametry termoizolacyjne i wie o tym każdy, kto w blokowiskach mieszka na parterze. Jeśli nie chcesz już zastanawiać się, czy nieznośny sąsiad z góry zamknął za sobą drzwi główne, to drzwi o wysokim standardzie izolacyjności termicznej będą priorytetem. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej rozglądać się za drzwiami, które spełniają normy 0,84 W/(m²K). Jeśli w parze z tym pójdzie odporność na obciążenie wiatrem od klasy BE 2400/CE 2400, EN 12210, to będziesz mógł z czystym sumieniem założyć, że drzwi ochronią mieszkanie przed stratami ciepłego powietrza.

Jakie drzwi zewnętrzne?

Wiemy jednak, że kwestie techniczne to tylko jedna strona medalu. Drugą jest oczywiście design, bo to przecież drzwi reprezentują całe mieszkanie na forum sąsiadów z bloku. Dlatego też same drzwi powinny być nie tylko przyjemne dla oka, ale przede wszystkim charakterystyczne. Monotonność już dawno wyszła z mody, a zwykłe drzwi, które niczym się nie różnią od całej rzeszy pozostałych, na pewno nie podkreślą wyjątkowości Twojego mieszkania.

Nie ma też co się oszukiwać – konsument najczęściej wybiera właśnie oczami. Oznacza to, że kupuje to, co mu się podoba wizualnie, kwestie techniczne spychając na dalszy plan. To natomiast oznacza jedno – żeby nie kupić czegoś miernego, warto decydować się na uznanych producentów, których można łatwo sprawdzić. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie rzecz jasna skorzystanie z narzędzia pozwalającego na konfigurację własnych drzwi. Topowi producenci to udostępniają i to właśnie dzięki temu konsument ma wgląd w każdy komponent. Żadnych tajemnic – to przywilej, który wart jest każdej ceny.

Ale czy drzwi zewnętrzne od znanych i renomowanych producentów rzeczywiście są droższe? Cóż, prawda jest taka, że granice już dawno zaczęły się przecierać. Nie bez powodu najlepsi ciągle pozostają na szczycie – za renomą i uznaniem idą też konkurencyjne ceny, więc konsumenci nie mają realnych powodów na zmianę przyzwyczajeń. Z tego też powodu uważamy, że kupowanie kota w worku nie ma żadnego sensu – producenci, tacy jak Aluhaus są po prostu lepszym wyborem.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jakie drzwi do mieszkania?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz