Jakie kwiaty na balkon?

Branża ogrodnicza nie może narzekać na obecną sytuację – ludzie masowo przerzucają się na ogrodnictwo. Jedni szukają rozrywki i nowego hobby, a inni widzą w tym szansę na biznes. Dzisiaj... Czytaj dalej

17 czerwca 2020
Artykuł z kategorii: Dyskusje, Ogród, Wnętrza

Branża ogrodnicza nie może narzekać na obecną sytuację – ludzie masowo przerzucają się na ogrodnictwo. Jedni szukają rozrywki i nowego hobby, a inni widzą w tym szansę na biznes. Dzisiaj zajmiemy się tymi pierwszymi i doradzimy, które kwiaty na balkon to najlepszy pomysł.

jakie kwiaty na balkon

Różne restrykcje, obostrzenia i zakazy spowodowały, że ogrodnictwo zostało jednym z niewielu zajęć, które można bez strachu pielęgnować. Nagły wzrost zainteresowania spowodował jednak, że do grona „działkowiczów” dołączyli początkujący i amatorzy, niezwłocznie śpieszymy z garścią porad. Zacznijmy od podstaw, czyli od domowego balkonu.

Co i jak warto wsadzić w doniczkę? Jakie kwiaty na balkonie prezentują się najlepiej? Takie pytania zawsze są trudne i pozostawiają niedosyt, bo gust odgrywa tutaj ogromną rolę. Dlatego też przedstawimy propozycje, które cieszą się największą popularnością wśród Polaków. Wyliczankę zaczniemy od królowej balkonów – Pelargonii.

W sprzedaży jest przynajmniej kilka popularnych gatunków. Najpopularniejsze są oczywiście pelargonie zwisające. Te świetnie prezentują się w specjalnych pojemnikach, ale nie straszne im też zwykłe doniczki. Jeśli chcesz coś z przytupem, powinieneś zacząć właśnie od pelargonii!

Jeśli chcesz coś, co kwitnie obficie od czerwca do późnej jesieni, powinieneś bliżej poznać lobelię. Drobne listki i silnie rozgałęzione pędy to na pewno dobre połączenie. Najciekawsze wydają się odmiany fioletowe i niebieskie, ale różowe i białe także potrafią zaskoczyć. Tak naprawdę, wiele zależy od Twoich preferencji i innych kwiatów na balkonie, bo jeśli wolisz jaśniejsze kolory, to biała lobelia na pewno Cię nie zawiedzie.

Jeśli Twój balkon jest dobrze nasłoneczniony, powinieneś postawić na petunię. Odmian jest wiele, więc bezproblemowo dobierzesz odpowiedni kolor i odcień. Rozgałęzione i silne pędy gwarantują stabilność i doskonałą żywotność, więc możesz być pewien, że kwiat dobrze się sprawdzi w roli balkonowej ozdoby.

Ciekawym dopełnieniem może być nemezja, czyli różnokolorowy kwiat. Płatki mogą być białe, żółte (w wielu odcieniach), pomarańczowe, różowe, czerwone, niebieskie, amarantowe lub nawet fioletowe. Zestawień nie da się przewidzieć, więc możesz mieć pewność, że Twój balkon będzie na swój sposób wyjątkowy. Bogactwo kolorów na pewno wprowadzi trochę szaleństwa, ale możesz być pewien, że to kontrolowany chaos, który dodaje smaku.

Jakie kwiaty na taras wybrać?

Kwiatów, które dobrze prezentują się na balkonie, jest znacznie więcej. Nie wspomnieliśmy o werbenie, begonii, aksamitce i wielu, wielu innych gatunkach. Nie dlatego, że są w jakikolwiek sposób gorsze – Twój balkon na pewno skorzysta na każdej roślinie – Ty musisz jedynie wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszym jest oczywiście dostęp do światła słonecznego. Na tej podstawie powinieneś wybierać swoje kwiaty.

To samo dotyczy tarasów. Kwiaty to niedrogi, a zarazem niezawodny sposób na świetną dekorację. Żywe, nasycone i różnorodne kolory to najlepsza alternatywa dla balkonów i tarasów, a trudno o coś równie skutecznego jak stare, dobre kwiaty doniczkowe! Czasami tradycyjne rozwiązania są najlepsze, a w tym przypadku tak będzie chyba zawsze. Nam to nie przeszkadza!

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jakie kwiaty na balkon?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 3 ocen

Dodaj komentarz