Jakie listwy oświetleniowe wybrać?

Wybierając oświetlenie, weźmy pod uwagę typ lampy, barwę światła i to, gdzie chcemy ją zamontować. Dzięki stworzymy w mieszkaniu odpowiednią atmosferę. Wpłynie też pozytywnie na nasze samopoczucie. Jak wybrać właściwe... Czytaj dalej

29 kwietnia 2019
Artykuł z kategorii: Instalacje, Instalacje elektryczne

Wybierając oświetlenie, weźmy pod uwagę typ lampy, barwę światła i to, gdzie chcemy ją zamontować. Dzięki stworzymy w mieszkaniu odpowiednią atmosferę. Wpłynie też pozytywnie na nasze samopoczucie.

Jak wybrać właściwe oświetlenie?

Oświetlenie powinniśmy wybrać już na etapie budowy, ustalając rozmieszczenie instalacji elektrycznej. Istnieje kilka rodzajów oświetlenia: ogólne, miejscowe (czyli kierunkowe) i dekoracyjne. W ofercie znajdziemy najczęściej kinkiety, lampy podłogowe i stojące, a także plafony, żyrandole, reflektory, taśmy ledowe i oprawy stropowe. Styl i kształt lampy są niezwykle ważne. Wybierając lampę wiszącą, powinniśmy wziąć pod uwagę, jaką przestrzeń ma dokładnie oświetlać. Wpływa to na wielkość i kształt lampy i wysokość, na jakiej powinniśmy ją zawiesić. Zwróćmy też uwagę na styl wnętrza.

oświetlenie
Oświetlenie w domu i biurze

Oferta jest różnorodna. Łatwo znajdziemy zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne lampy. W zależności od wnętrza oświetlenie może pełnić inną funkcję. Lampa w kuchni ma przede wszystkim ułatwić przyrządzanie posiłków. Dlatego należy zadbać o oświetlenie miejscowe. Powinniśmy je umieścić pod szafkami kuchennymi. Pamiętajmy też o lampie wiszącej nad stołem. W łazience zamontujmy oświetlenie ogólne i miejscowe. To ostatnie należy zainstalować przy lustrze. Pamiętajmy, że lampy do łazienki muszą być odporne na wilgoć i wodę. Na opakowaniu produktu musi się znaleźć odpowiednie oznaczenie.

Ile potrzebujemy punktów światła?

Pamiętajmy, że rozkład punktów światła musi być adekwatny do funkcji, jaką ma pełnić dane wnętrze. W sypialni, w której przebywamy stosunkowo rzadko, nie musimy wybierać żyrandola jako główne źródło światła. Wystarczą dwie lampy, które postawimy na szafkach nocnych po obu stronach łóżka. Jeśli chodzi o kuchnię, ważne jest oświetlenie górne i kierunkowe. Musimy zamontować lampę sufitową. Idealnie sprawdzą się też energooszczędne lampy LED pod szafkami. Dzięki nim przygotowywanie posiłków będzie znacznie przyjemniejsze. W długim przedpokoju lub korytarzu wspaniale sprawdzą się kinkiety. Dzięki nim będziemy mogli bezpiecznie i spokojnie chodzić. W łazience zamontujmy oświetlenie ogólne i kinkiety, doświetlające lustro. Ułatwią robienie makijażu, golenie się i zakładanie soczewek kontaktowych.

Dlaczego listwy oświetleniowe są idealne do salonu?

Są użyteczne. Doskonale oświetlają salon. Są energooszczędne, dlatego możemy płacić mniejsze rachunki za energię. Wyglądają efektownie, dlatego ozdobią wnętrze. Zobacz, jakie wersje są dostępne na rynku https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/76-listwy. Wspaniale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Możemy je łatwo zamontować na podwieszanych sufitach i ścianach. Dają dużą swobodę w aranżacji wnętrz. W ofercie możemy znaleźć przypodłogowe listwy LED. Listwy oświetleniowe sprawią, że wnętrze będzie przytulne i nastrojowe. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej i wielu wzorach. Są doskonałe dla osób, które lubią oryginalne rozwiązania. Może wybrać model kompatybilny z praktycznym ściemniaczem. Listwy wykonane są z najwyższej jakości materiału. Występują w różnych rozmiarach. Pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Dlatego pasują zarówno do dużych, jak i małych pomieszczeń.

Kiedy wybrać nowoczesne kinkiety?

Kinkiety możemy łatwo zamontować na ścianie. Nowoczesne kinkiety subtelnie rozświetlają pomieszczenie. Nadają mu wyjątkowy klimat. Ozdobią salon i sypialnię. Jeśli zamontujemy je w korytarzu lub na klatce schodowej, będziemy mogli dużo bezpieczniej i spokojniej chodzić. Doskonale oświetlają obrazy, lustra i inne dekoracje. Mogą zaskakiwać kształtem, wzorem, materiałem i kierunkiem padania światła. Pasują doskonale do minimalistycznych wnętrz. W zależności od planowanego efektu, mogą być świetną alternatywą dla oświetlenia sufitowego albo ładnie się z nim komponować. Nowoczesne kinkiety nadadzą wnętrzu wyjątkowy klimat. Ponadto nie są tak ostre, jak tradycyjne lampy sufitowe. Sprawdź tutaj nowoczesne rozwiązania https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/11-kinkiety. Pozwalają na grę światłem i wydobywają walory naszego mieszkania. Wybierając kinkiet, weźmy pod uwagę styl wnętrza. W drugiej kolejności zwróćmy uwagę na konkretne miejsca i przedmioty, które mają być zaakcentowane.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jakie listwy oświetleniowe wybrać?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz