Jakie płytki do przedpokoju? Płytki heksagonalne, arabeska, a może płytki cegiełki? Wybierz wyjątkowe modele!

Czasy kiedy przedpokój uważany był tylko i wyłącznie za mało ważne pomieszczenie przejściowe na szczęście już dawno minęły. Dzisiaj przedpokój stał się miejscem w naszym domu, którego aranżacja jest bardzo... Czytaj dalej

30 marca 2021
Artykuł z kategorii: Łazienka, Projekt domu, Wnętrza

Czasy kiedy przedpokój uważany był tylko i wyłącznie za mało ważne pomieszczenie przejściowe na szczęście już dawno minęły. Dzisiaj przedpokój stał się miejscem w naszym domu, którego aranżacja jest bardzo dobrze przemyślana, w końcu stanowi on jego wizytówkę. Jednocześnie jest strefą narażoną na duże natężenie ruchu, chlapanie błotem, nanoszenie piachu, urzędowanie domowych zwierzaków i wiele innych destrukcyjnych czynników. Bardzo często, oprócz funkcji reprezentatywnej może pełnić funkcję pomieszczenia do przechowywania. Wybór płytek do przedpokoju musi być więc mocno przemyślany i zdeterminowany wszystkimi powyższymi czynnikami.

Trwała i piękna podłoga kluczem do sukcesu

Kafelki ceramiczne to materiał, który najlepiej sprawdza się w tzw. trudnych pomieszczeniach. Stojąc przed wyborem płytek na podłogę szczególną uwagę musimy zwrócić na ich twardość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Jednocześnie dzięki odpowiedniemu wyborowi wzorów i kolorów możemy sprawić, że nasz przedpokój stanie się przestronny, funkcjonalny i bezpieczny a przy tym będzie niepowtarzalny.

Rozmiar ma znaczenie

Płytki w przedpokoju mogą mieć tak naprawdę dowolny rozmiar. Na półkach znajdziemy zarówno dekoracyjne, kilkucentymetrowe kafelki w formie mozaik, jak i praktyczne duże kafle czy ponadmetrowe płyty gresowe. Mimo tego, że montaż płytek o dużych gabarytach zazwyczaj jest ekspresowy a dzięki procesowi rektyfikacji, posadzkę można ułożyć niemal bez fugowo, co daje minimalną ilość zagłębień między płytkami, to w przypadku przedpokoju przewaga dużych nad małymi wcale nie jest taka oczywista. Ze względu na intensywność użytkowania podłogi w przedpokoju w przypadku uszkodzenia, kiedy np. na posadzkę upadnie ciężki przedmiot lub powierzchnia płytki zwyczajnie się wytrze, znacznie trudnej jest wymienić wielkoformatową płytkę aniżeli mały kafelek. Dla tego idealnym wyborem wydaje się tutaj mozaika, w której bez problemu możemy wymienić pojedynczy kafelek nie uszkadzając przy tym większej całości i nie ponosząc wysokich kosztów takiej naprawy.

Sposób na ciemny przedpokój

Jeśli zależy Ci na optycznym powiększeniu przedpokoju wybierz pytki w jasnych kolorach. Klasyką gatunku będzie tutaj mozaika w kształcie arabeski w klasycznej bieli lub pastelowych szarościach. Dla miłośników bardziej finezyjnych wzorów świetną alternatywą mogą być tutaj płytki mozaikowe o bardziej oryginalnych i nietypowych kształtach, imitujące włoski marmur Carrara. Wnętrza tak wykończone zyskują niebywałej elegancji i luksusu. W ofercie Raw Decor znajdziesz całą kolekcję mozaiki z serii Marble. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje wnętrze prezentowało się dobrze i niebanalnie, warto w swojej aranżacji wykorzystać mozaikę Flabellum marble, którą stanowią drobne płytki ceramiczne o kształcie rybiej łuski. Jeśli lubisz klasyczne wzory wybierz mozaikę składającą się ze sporej wielkości, marmurowych heksagonów np. Heksagon XL Marble lub mozaiki ułożone we wzór klasycznej cegiełki. Tak dobrane płytki podłogowe sprawią, że pomieszczenie rozjaśni się, a co za tym idzie, będzie tworzyło wrażenie większego.

Wzorzyście czy na gładko?

Potencjał płytek wydaje się być wręcz nie wyczerpany. Dzięki temu łatwo spełnić oczekiwania zarówno tradycjonalistów jak i zwolenników nowoczesnego stylu. Do nowoczesnych mieszkań urządzonych w stylu minimalistycznym wybierz płytki mocno błyszczące, pokryte połyskliwym szkliwem lub z gresu polerowanego. Pamiętaj tylko, że gres polerowany wymaga wcześniejszej impregnacji i po jakimś czasie jego połysk, na skutek intensywnego użytkowania może się wytrzeć. Płytki szkliwione nie wymagają konserwacji i są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Świetnie sprawdzą się tutaj płytki typu heksagon z Raw Decor w bogatej ofercie kolorystycznej. Z różnokolorowych heksagonów możesz samodzielnie układać niepowtarzalne wzory czy nawet napisy witające na wejściu gości.

Jeśli lubisz wnętrza z duszą, rustykalne, przytulne i romantyczne świetnie sprawdzą się kolorowe i wzorzyste płytki ceramiczne. Taki wzór wcale nie musi być delikatny, może być mocno geometryczny albo wręcz ekstrawagancki. Z pomocą przychodzi tutaj niepowtarzalna kolekcja mozaiki z serii Aztec do kupienia na www.rawdecor.pl Doskonałym uzupełnieniem dla takich płytek będzie jednolity, najlepiej biały kolor ścian i kontrastujące dodatki. Idealny sposób na przedpokój o niepowtarzalnym stylu. Tak dobrana aranżacja sprawdzi się nawet w niewielkim wnętrzu. Pamiętaj pierwszego wrażenia nie da się zrobić drugi raz.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jakie płytki do przedpokoju? Płytki heksagonalne, arabeska, a może płytki cegiełki? Wybierz wyjątkowe modele!

Oceń
Ocena 4.3/5 na podstawie 3 ocen

Dodaj komentarz