Jakie rolety wewnętrzne do okien plastikowych?

Jeszcze kilka lat temu w każdym polskim domu nie szło znaleźć okna, którego nie zdobiłaby firanka. Wydawało się to dobrym rozwiązaniem, dopóki nie poznaliśmy rolet. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta –... Czytaj dalej

3 stycznia 2020
Artykuł z kategorii: Aranżacja biura, Budowa domu, Wnętrza

Jeszcze kilka lat temu w każdym polskim domu nie szło znaleźć okna, którego nie zdobiłaby firanka. Wydawało się to dobrym rozwiązaniem, dopóki nie poznaliśmy rolet. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – są o wiele praktyczniejsze, skuteczniej chronią przed światłem, jak i wścibskimi spojrzeniami przechodniów. Dowiedz się więcej o korzyściach wynikających z zainstalowania rolet w swoim domu.

Rolety, stają się coraz to popularniejszą metodą na „przyozdobienie” okna. Charakteryzują się nie tylko walorami estetycznymi, ale również odpornością na kurz, mnogością wyboru a co najważniejsze pasują do każdego rodzaju czy kształtu okna. Jeżeli jesteś posiadaczem okien plastikowych, w ogóle nie musisz się martwić, montaż jest oczywiście możliwy. W zasadzie nie różni się praktycznie niczym od montażu przy innych rodzajach okien. Wybór za to jest ogromny…

Najbardziej popularne rodzaje osłon wewnętrznych

To jaki rodzaj rolet wybierzesz do swojego domu zależy tylko od Ciebie. Przedstawię Ci zestawienie kilku najpopularniejszych rodzajów, które efektywnie ochronią Twoją prywatność, a dodatkowo nadadzą charakteru Twoim wnętrzom:

 1. Rolety w kasetce

  Tkanina zawija się do góry, tworząc efektowny efekt marszczenia, montowana przy pomocy przyklejanych pobocznych prowadnic.
 2. Rolety rzymskie

  Głównym atutem jest ich estetyczny wygląd, łatwość prania, montowane bezinwazyjnie do ramy okna, sufitu bądź ściany.
 3. Rolety mini

  Bardzo atrakcyjne cenowo, możliwość montażu bezinwazyjnego, również na oknach z wywietrznikiem.
 4. Rolety plisowane

  Oferują nam wiele korzyści, tj. odkrycie wybranej części szyby czy specjalna funkcja odbijania promieni słonecznych.
 5. Rolety dzień-noc

  Umożliwiają regulację ilości światła, jakie dochodzi no wnętrza, pełnią funkcję podobną do żaluzji.

Jakie rolety najefektywniejsze do okien plastikowych?

Podsumowując, przy oknach plastikowych ważne jest, aby nie kierować się jedynie aspektami wizualnymi, a przede wszystkim funkcjonalnością. Konsumenci najczęściej wybierają rolety w kasetce, dzięki ich wygodnym mocowaniom nie wymagają żadnych ingerencji w ramę okna, zatem są całkowicie bezpieczne i skutecznie służą długie lata.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jakie rolety wewnętrzne do okien plastikowych?

Oceń
Ocena 4.3/5 na podstawie 6 ocen

Dodaj komentarz