Jesienny plac zabaw

Wizyta na placu zabaw to zawsze wspaniała zabawa. Niezależnie od pory roku dzieci chętnie korzystają z atrakcji, które oferuje. Niestety pandemia i coraz niższe temperatury nie sprzyjają wycieczkom na huśtawki.... Czytaj dalej

4 listopada 2021
Artykuł z kategorii: Inwestycje budowlane, Ogród

Wizyta na placu zabaw to zawsze wspaniała zabawa. Niezależnie od pory roku dzieci chętnie korzystają z atrakcji, które oferuje. Niestety pandemia i coraz niższe temperatury nie sprzyjają wycieczkom na huśtawki. Ostatecznie zawsze możemy pokusić się o stworzenie przydomowego placu zabaw, z którego korzystać będą wyłącznie domownicy i zaproszeni goście, a materiały z jakich powstanie nie będą budzić naszych wątpliwości.

Bezpieczeństwo to podstawa

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo użytkowania, już na etapie planowania należy zastanowić się nad odpowiednią posadzką na nasz plac zabaw. Musi ona spełniać przynajmniej kilka podstawowych wymogów. Przede wszystkim powinna amortyzować upadki, zarówno te z wysokości np. z drabinek, czy huśtawek, ale też te mniejsze przy zjeździe ze ślizgawki. Dobrze, aby była również odporna na wpływ czynników atmosferycznych. Jedna z propozycji warta uwagi to specjalne maty na plac zabaw. Spełnia ona w zasadzie wszystkie podstawowe funkcje bezpieczeństwa.

Beztroska zabawa

Równie dobrym rozwiązaniem są płyty gumowe na plac zabaw. Poza podstawowymi cechami bezpieczeństwa, płyty są również antypoślizgowe, co jest bardzo istotne podczas beztroskiej zabawy na placu. Pozostają przy tym odporne na wgniecenia, dzięki temu bez obawy przed uszkodzeniami możemy na nich postawić nawet najcięższe drabinki, zjeżdżalnie, czy huśtawki. Na naszym rynku od jakiegoś czasu, dostępne są także gumowe nawierzchnie bezpieczne dedykowane do stref zabaw, wzbogacone o elementy sensoryczne. Świetnie wkomponowują się one w całą strefę zabawy, albo stanowią jej główny punkt, ciesząc się dzięki temu, coraz większym uznaniem użytkowników.

Wszystko dla dzieci

W ofercie niektórych producentów można znaleźć również gotowe zestawy edukacyjne. Jednymi z najlepszych są płyty gumowe od Firmy ELS Poland, która oferuje m.in. grę w klasy, zestaw cyfr, czy alfabet. Na płyty można właściwie nanieść każdy wcześniej wybrany i przygotowany odpowiednio projekt graficzny np. z imionami małych użytkowników, czy choćby mottem zachęcającym do zabawy. Odpowiednio przygotowana nawierzchnia daje nam podstawę bezpieczeństwa na placu zabaw. Teraz pozostaje już tylko wybór atrakcji, huśtawek, zjeżdżalni i innych sprzętów dających radość i sprzyjających udanej zabawie najmłodszych. Przed zakupem, każdy należy sprawdzić pod względem niezbędnych certyfikatów, testów jakości etc. Ceny wyposażenia placu zabaw są bardzo różne, nie należy jednak zapominać, że korzystać z niego będą nasze dzieci, a ich bezpieczeństwo jest bezcenne.


Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Jesienny plac zabaw

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 2 ocen

Dodaj komentarz