Kiedy impregnować kostkę brukową?

Sprawdź poradnik naszej redakcjiChcesz, żeby Twoja kostka brukowa cieszyła oko głębią i intensywnością barwy? Jesteśmy pewni, że skoro tutaj trafiłeś, oczekujesz właśnie takich efektów. Masz już przygotowany wałek i impregnat, ale nie masz pewności kiedy jest odpowiedni moment na impregnację? Śpieszymy z wyjaśnieniem.

Fotografia Polskie Budowlane

Idealna pora na impregnację kostki

Zdecydowałeś się na samodzielną impregnację kostki brukowej, więc musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy.

Po pierwsze i najważniejsze, musi upłynąć co najmniej miesiąc od wyprodukowania kostki. Minęły dopiero trzy tygodnie? Schowaj wałek i szczelnie zamknij impregnat. Masz jeszcze tydzień wolnego! W czasie pierwszego miesiąca od momentu produkcji kostka dopiero nabiera swojej maksymalnej wytrzymałości i nie nadaje się do impregnacji.

Widzisz na kostce biały nalot? To wykwity przez, które musisz odłożyć impregnację. Niektórzy producenci sugerują, że najlepiej jest impregnować kostkę po 2 latach od ułożenia. Możesz zastosować się do tych wytycznych albo zastosować specjalne preparaty przeciw wykwitom, które skutecznie i trwale je usuną. Wybór należy do Ciebie.

Minął już ponad miesiąc od produkcji kostki oraz brak jakichkolwiek widocznych objawów wykwitów? Świetnie, teraz zwróć uwagę na pogodę. Impregnację przeprowadź w warunkach absolutnie bezdeszczowych. Temperatura powinna mieścić się w przedziale od 5 do 30°C. Widzisz małą chmurkę na horyzoncie? Może lepiej nie kuś losu i odłóż pracę na jutro.

Jak nałożyć impregnat na kostkę?

Najpierw kostkę brukową dokładnie oczyść i upewnij się, że jest sucha. Przed samym impregnowaniem dokładnie zamieć powierzchnie. Każda drobinka kurzu i piasku, która pozostała na kostce po nałożeniu impregnatu pozostanie na niej na stałe. Zachowaj ostrożność i zastosuj się do wszystkich środków bezpieczeństwa. Impregnat nałóż za pomocą wałka z długim włosiem lub opryskiwacza ciśnieniowego. Sprawdź na opakowaniu czas schnięcia oraz ile warstw musisz nałożyć. Gotowe? Teraz pozostaje jedynie cieszyć się wyglądem zaimpregnowanej kostki!

Powinieneś przeczytać także:

Oceń ten artykuł

Ocen: Kiedy impregnować kostkę brukową?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz