Kiedy impregnować kostkę brukową?

Chcesz, żeby Twoja kostka brukowa cieszyła oko głębią i intensywnością barwy? Jesteśmy pewni, że skoro tutaj trafiłeś, oczekujesz właśnie takich efektów. Masz już przygotowany wałek i impregnat, ale nie masz... Czytaj dalej

3 września 2019
Artykuł z kategorii: Ogród, Sektor budowlany

Chcesz, żeby Twoja kostka brukowa cieszyła oko głębią i intensywnością barwy? Jesteśmy pewni, że skoro tutaj trafiłeś, oczekujesz właśnie takich efektów. Masz już przygotowany wałek i impregnat, ale nie masz pewności kiedy jest odpowiedni moment na impregnację? Śpieszymy z wyjaśnieniem.

Fotografia Polskie Budowlane

Idealna pora na impregnację kostki

Zdecydowałeś się na samodzielną impregnację kostki brukowej, więc musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy.

Po pierwsze i najważniejsze, musi upłynąć co najmniej miesiąc od wyprodukowania kostki. Minęły dopiero trzy tygodnie? Schowaj wałek i szczelnie zamknij impregnat. Masz jeszcze tydzień wolnego! W czasie pierwszego miesiąca od momentu produkcji kostka dopiero nabiera swojej maksymalnej wytrzymałości i nie nadaje się do impregnacji.

Widzisz na kostce biały nalot? To wykwity przez, które musisz odłożyć impregnację. Niektórzy producenci sugerują, że najlepiej jest impregnować kostkę po 2 latach od ułożenia. Możesz zastosować się do tych wytycznych albo zastosować specjalne preparaty przeciw wykwitom, które skutecznie i trwale je usuną. Wybór należy do Ciebie.

Minął już ponad miesiąc od produkcji kostki oraz brak jakichkolwiek widocznych objawów wykwitów? Świetnie, teraz zwróć uwagę na pogodę. Impregnację przeprowadź w warunkach absolutnie bezdeszczowych. Temperatura powinna mieścić się w przedziale od 5 do 30°C. Widzisz małą chmurkę na horyzoncie? Może lepiej nie kuś losu i odłóż pracę na jutro.

Jak nałożyć impregnat na kostkę?

Najpierw kostkę brukową dokładnie oczyść i upewnij się, że jest sucha. Przed samym impregnowaniem dokładnie zamieć powierzchnie. Każda drobinka kurzu i piasku, która pozostała na kostce po nałożeniu impregnatu pozostanie na niej na stałe. Zachowaj ostrożność i zastosuj się do wszystkich środków bezpieczeństwa. Impregnat nałóż za pomocą wałka z długim włosiem lub opryskiwacza ciśnieniowego. Sprawdź na opakowaniu czas schnięcia oraz ile warstw musisz nałożyć. Gotowe? Teraz pozostaje jedynie cieszyć się wyglądem zaimpregnowanej kostki!

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Kiedy impregnować kostkę brukową?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz