Kiedy okna w nowym domu?

Wybór okien to często dosyć trudna do wszczęcia decyzja. Kiedy więc najlepiej ją podjąć? Oczywiście wtedy, gdy mamy już gotowy projekt i pomysł na aranżację wnętrz, dopasowując je do całej... Czytaj dalej

Wybór okien to często dosyć trudna do wszczęcia decyzja. Kiedy więc najlepiej ją podjąć? Oczywiście wtedy, gdy mamy już gotowy projekt i pomysł na aranżację wnętrz, dopasowując je do całej reszty, aby okna nie kontrastowały zbytnio z wystrojem pokoju, tylko były kompatybilne, spójne, a zarazem stylowe.

Kiedy okna w nowym domu?

Gdy już wszystko masz dobrze rozplanowane i wiesz, jaki dokładnie profil będzie odpowiedni. Jeśli chodzi o okna dachowe – musisz dokładnie określić rozstaw krokwi oraz zapewnić właściwe ocieplenie ościeżnicy Twoich okien. Zastanów się, czy wolisz bardziej swobodny widok, czy może zaleczy Ci tylko wyłącznie na doświetleniu całego poddasza.

Decydując się na okna drewniane, weź pod uwagę rodzaj drewna, z jakiego są one wykonane. Ramy takich okien z reguły pokryte są farbami, które stanową powłokę kryjącą- całkowicie zasłaniając wzór słojów, bądź transparentne dla tych, którzy pragną cieszyć się widokiem surowego drewna. Drewniane okna często posiadają nietypowy kształt, co szczególnie przyciąga miłośników awangardy. Okna klasyczne z PCV to najczęściej wybierany profil, głównie ze względu na swoją niską cenę oraz ze względu na swoją dużą odporność na wilgotność. Często montowane są w łazienkach i kuchniach. Aluminiowe okna to bardzo sztywne i stabilne przeszklenia, często wybierane są wówczas do dużych szyb okiennych. Cechują się one wielorakimi kolorami oraz kształtami, są o tyle dobrym rozwiązaniem, że nie wymagają żadnych konserwacji. Kiedy więc montować okna w swoim domu? Wtedy gdy zaplanujesz aranżację i poznasz już wszystkie profile, zastosowania oraz rodzaje, do jakich fundamentów nadaje się konkretny model.

Jak montować okna w domu szkieletowym?

Stolarka okienna powinna zostać zamontowana w ten sposób, aby nie przepuszczała powietrza i wilgoci. Coraz częściej do montażu okna proponuje się piankę. Dom szkieletowy powinien mieć system montażu ciepłego, jednak podczas całego procesu montażowego należy zachować dużą ostrożność i robić to uważnie, ponieważ w domach szkieletowych to właśnie okna są głównym, największym miejscem, gdzie tworzą się zacieki. Odpowiednie zbicie konstrukcji jest tutaj kluczowe. Cała rama i profil okna musi zostać dostosowany do ciężaru danego przeszklenia. Nadproże nad oknami zarówno, jak i nad drzwiami balkonowymi i tarasowymi powinno być dobrze i praktycznie niezaprojektowane. Pamiętaj, aby również zabezpieczyć każde membrany przed promieniowaniem słonecznym, ponieważ są szczególnie wrażliwe na ultrafiolet. Zadbaj więc o swoje okna, jak najlepiej potrafisz!

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Kiedy okna w nowym domu?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 3 ocen

Dodaj komentarz