Klimatyzacja Kraków z Air Home Systems

Coraz częściej w różnych pomieszczeniach można spotkać klimatyzację. Zastosowanie klimatyzatora sięga znacznie dalej niż chłodzenie pomieszczenia. Nowoczesny klimatyzator może być zamontowany na kilka sposobów. Przede wszystkim klimatyzator musi spełniać nasze wymagania.... Czytaj dalej

29 października 2021
Artykuł z kategorii: Budowa domu, Remont domu, Technologie

Coraz częściej w różnych pomieszczeniach można spotkać klimatyzację. Zastosowanie klimatyzatora sięga znacznie dalej niż chłodzenie pomieszczenia. Nowoczesny klimatyzator może być zamontowany na kilka sposobów. Przede wszystkim klimatyzator musi spełniać nasze wymagania. Działamy i montujemy sprzęt w Krakowie i okolicy.

Klimatyzacja do Twojego mieszkania

Montaż klimatyzacji może być wykonany w biurze, domu czy mieszkaniu. W każdym pomieszczeniu ma spełniać inną rolę i z tego powodu musi być dostosowany dla zapewnienia klientom jak najwyższego komfortu. W dostępnej na rynku ofercie możemy znaleźć urządzenia znanych światowych marek, takich jak Daikin, Samsung, Mitsubishi czy LG. Zapraszamy na stronę https://www.ahs-krakow.pl/, specjalizujemy się w montażu klimatyzacji, a nasze usługi obejmują cały Kraków i okolice.

Klimatyzatory przypodłogowe

Klimatyzator przypodłogowy to urządzenie typu split lub multisplit. Taki typ klimatyzacji składa się z jednostki wewnętrznej (parownika) i zewnętrznej (skraplacza). Oprócz funkcji chłodzenia oferuje także ogrzewanie, osuszanie i wentylację pomieszczenia oraz filtrowanie powietrza.

Stosowanie klimatyzatorów przypodłogowych polecane jest szczególnie w miejscach, gdzie nie jest zamontowany sufit podwieszany oraz pomieszczeniach i niskiej kubaturze. Sprawdzi się w mieszkaniach, małych domach, lokalach usługowych czy małych biurach.

Klimatyzatory ścienne

Prawdopodobnie najczęściej montowany klimatyzator. Jednostkę klimatyzatora ściennego montujemy na ścianie, maksymalnie 10 – 30 cm od sufitu. Działanie klimatyzatora ściennego polega na wypychaniu ciepłego powietrza w górę, co pozwala uzyskać równomierną temperaturę w całym pomieszczeniu.

Decydując się na klimatyzator ścienny mamy możliwość dopasowania urządzenia do pomieszczeń. Na rynku dostępne są zarówno minimalistyczne, jak i bardziej rozbudowane jednostki. Dodatkowo gama kolorystyczna nie zmusza nas do wyboru jedynie szarych urządzeń.

Klimatyzatory kanałowe

Najbardziej schowana instalacja. Jednostek wewnętrznych nie widać w pomieszczeniach. Cały system schowany jest w podwieszanym suficie lub stropie, a w środku widać jedynie kratkę.

Klimatyzatory kanałowe przeznaczone są dla pomieszczeń o dużych kubaturach – obiekty użyteczności publicznej czy duże biura. Temperatura i wentylacja bardzo mocno wpływa na użytkowników w takich miejscach.

Klimatyzatory kasetonowe

Największym plusem rozwiązań kasetonowych jest zajmowanie małej powierzchni oraz równomierne dystrybuowania powietrza.

W instalacji klimatyzatora kasetonowego jednostka zewnętrzna dostarcza powietrze tylko do jednej jednostki wewnętrznej, a mimo to klimatyzacja działa nawet przy stosunkowo dużej kubaturze pomieszczenia.

W Krakowie klimatyzacja ma wyjątkowe znaczenie ze względu na jakość powietrza

Montaż klimatyzacji daje możliwość wentylacji domu, ogrzewania czy określania jaka ma być wilgotność względna w pomieszczeniu. W niektórych przypadkach strumień powietrza może być dopasowywany do wymagań panujących w mieszkaniu czy domu. Funkcja kierowania go przez długi czas w danym kierunku może sprawnie zapobiec powstawaniu przeciągu.

Dla mieszkańców Krakowa najważniejsze w budynkach to zachowanie czystego powietrza. Klimatyzacja w zależności od ceny, przygotowana jest do skorzystania z filtra, który od momentu uruchomienia klimatyzacji zapewni niezbędne bezpieczeństwo przed smogiem i zanieczyszczonym powietrzem. Warto o tym pamiętać, gdyż Kraków, to pierwsza dziesiątka najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce.

Pomieszczenie wyposażone w klimatyzację, zarówno w przypadku mieszkania jak i domu, pozwala zachować doskonały komfort bez konieczności otwierania okien. Urządzenie posiada funkcję pracy jako wentylator, co pozwoli na wrażenia takie same jak przy otwartym oknie. Zadaniem klimatyzacji jest dostosowanie temperatury do wymagań klientów, by mieszkanie było w takim stanie jaki sobie życzą. 

Źródło fotografii: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Klimatyzacja Kraków z Air Home Systems

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 4 ocen
  1. Karolina pisze:

    Zastanawiam się, czy klimatyzator to dobry pomysł do bloku?

Dodaj komentarz