Kto będzie zadowolony z zakupu blachodachówki modułowej?

Do zakupu blachodachówki modułowej wystarczy znać powierzchnię dachu w m2. Moduły, mimo iż nie różnią się znacznie cenowo od blachodachówki sprzedawanej w arkuszach, można ułożyć szybko, bez konieczności zatrudniania dużej... Czytaj dalej

4 grudnia 2019
Artykuł z kategorii: Budowa domu

Do zakupu blachodachówki modułowej wystarczy znać powierzchnię dachu w m2. Moduły, mimo iż nie różnią się znacznie cenowo od blachodachówki sprzedawanej w arkuszach, można ułożyć szybko, bez konieczności zatrudniania dużej ekipy dekarskiej.

Poznaj zalety blachodachówek modułowych

Blachodachówka modułowa to rodzaj pokrycia dachowego. Jest mniejsza niż blachodachówka sprzedawana w arkuszach i układa się ją w rzędach. Jej nabywcami są osoby, które nie znają szczegółowych rozmiarów swoich dachów. By kupić blachodachówkę modułową, wystarczy tylko wiedzieć, ile wynosi jego powierzchnia w m2. Obecnie na rynku pokryć dachowych, blachodachówki modułowe dostępne są w wielu różnych wzorach i wariantach kolorystycznych. Zakup modułów jest prosty, gdyż nie nie trzeba ich zamawiać na ściśle określony wymiar. Dzięki temu skraca się czas potrzebny na obliczenie potrzebnej ilości materiału, ale i montaż blach. Nabywcami modułów są przeważnie osoby, którym zależy, by szybko wymienić pokrycie dachowe. Moduły, w odróżnieniu od arkuszy, są znacznie prostsze zarówno w transporcie, jak i układaniu. Do założenia takiego pokrycia wystarczy ekipa dekarska złożona nawet z dwóch osób.

pokrycie dachu
Flickr.com CC 2.0 Andrei

Ceny modułów nie różnią się znacznie od cen blachodachówki sprzedawanej w arkuszach. Niemniej jednak całościowy koszt wymiany dachu z ich zastosowaniem jest finalnie niższy. Moduły są mniejsze, co sprawia, że w trakcie pracy nie marnujemy materiału podczas przycinania go na brzegach dachu.

W czym blachodachówki modułowe przewyższają te w arkuszach?

Moduły są znacznie mniej kłopotliwe, gdyż łatwiej je transportować, przechowywać i montować. Wynika to z ich niewielkich rozmiarów. Oprócz tego ewentualne straty finansowe wynikające z błędów w wyliczeniach są znacznie mniejsze niż w przypadku blachodachówek sprzedawanych w arkuszach. Niewątpliwą zaletą modułów jest ich wszechstronność. Można je układać na różnego rodzaju dachach, w tym i tych stromych, mających wiele spadków. Poza tym, gdy po ukończeniu prac pozostaną nam niewykorzystane kawałki, możne je bezproblemowo przechowywać, gdyż nie zajmują dużo przestrzeni.

Blacha modułowa jest tworzywem wysokiej jakości. Do jej zalet należy zaliczyć dużą sztywność i szczelność. Firmy zajmujące się jej sprzedażą przeważnie transportują ją w całych pakietach.

Jak przygotować dach przed montażem blachodachówki modułowej?

Zanim dekarz przystąpi do prac, musi wcześniej zaizolować dach. Jest to niezbędna czynność, dzięki której możliwa będzie postawienie trwałej podkonstrukcji nośnej. W tym celu można wybrać papę lub membranę dachową. Dzięki membranie para wodna łatwiej zostanie odprowadzona na zewnątrz pokrycia. Należy ją przyczepić przy pomocy zszywek wprost na krokwiach. Jeżeli dekarz wybierze papę, będzie musiał ułożyć ją na sztywnym poszyciu. Kolejną czynnością przygotowawczą jest montaż listw startowych. Należy je umieścić na tej samej wysokości i zadbać, by były równe. Zazwyczaj układa się je zgodnie z kierunkiem wiatru, który najczęściej wieje w okolicy.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Kto będzie zadowolony z zakupu blachodachówki modułowej?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz