Kurs na koparko-ładowarkę – ile kosztuje i czy warto go robić?

Praca na budowie jest niewątpliwie ciężka i często trudna nie tylko pod względem kondycji, ale również samych warunków, w jakich się znajdujemy. W tej branży można jednak liczyć na dobre... Czytaj dalej

10 grudnia 2020
Artykuł z kategorii: Inwestycje budowlane, Sektor budowlany, Technologie
Fotografia dostarczona przez ladowarki-everun.pl na licencji ladowarki-everun.pl

Praca na budowie jest niewątpliwie ciężka i często trudna nie tylko pod względem kondycji, ale również samych warunków, w jakich się znajdujemy. W tej branży można jednak liczyć na dobre wynagrodzenie, a i wiele osób lubi przebywać większość dnia na dworze czy też woli zmęczyć się fizycznie, niż psychicznie. Jeżeli zaliczamy się do którejś z tych grup i chcemy podjąć się podobnej pracy, warto spróbować swoich sił z różnego rodzaju maszynami, jak na przykład koparko-ładowarka. Dlaczego warto zrobić kurs na operatora i na co możemy liczyć w późniejszej pracy? Ile zarabia operator koparko-ładowarki i jakie są jego zadania?

1. Na czym polega praca operatora koparko-ładowarki?

2. Jak wygląda kurs na operatora koparko-ładowarki?

3. Ile zarabia operator koparko-ładowarki?

4. O czym pamiętać, jeżeli chcemy wykonać kurs na operatora koparko-ładowarki?

Na czym polega praca operatora koparko-ładowarki?

Koparko-ładowarka to jedna z tych maszyn, bez której często nie da się wykonać prac na budowie. Jej operator ma za zadanie nie tylko prowadzić i pracować z urządzeniem, ale również dbać o jego stan. Ze względu na wyposażenie w dwie łyżki koparko-ładowarką można wykonać wiele różnych prac, co czyni z niej maszynę bardzo uniwersalną i pożądaną na placu budowy. Bez problemu wykonamy nią wykop, wywieziemy nadmiar ziemi i załadujemy na przyczepę, zgarniemy materiał na jedną stronę, a nawet wygładzimy teren. W przypadku bardzo dużych opadów śniegu koparko-ładowarka może również posłużyć jako urządzenie do odśnieżania. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://ladowarki-everun.pl/ladowarki-kolowe/.

Jak wygląda kurs na operatora koparko-ładowarki?

Aby móc pracować z koparko-ładowarką trzeba wykonać odpowiedni kurs. Mogą się na niego zapisać osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają minimum podstawowe wykształcenie. Sam kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej, które łącznie zajmują około 130 godzin i kosztuje zwykle od tysiąca złotych w górę, w zależności od tego jak bardzo rozbudowanych uprawnień potrzebujemy. Gdy zdamy test kończący kurs, możemy pracować w charakterze operatora koparko-ładowarki.

Fotografia dostarczona przez ladowarki-everun.pl na licencji ladowarki-everun.pl

Ile zarabia operator koparko-ładowarki?

Operator koparko-ładowarki może zarobić całkiem dobrze, jeżeli nabędzie już trochę doświadczenia i zadba o to, by wyrobić coś więcej poza dodatkowy kurs. Według portalu praca.pl w 2018 roku mediana zarobków na tym stanowisku wynosiła 2859 zł, jednak jeżeli zadbamy o rozszerzanie swoich uprawnień i zdobywanie wiedzy, możemy sięgnąć po znacznie więcej – często nawet 4000-5000 zł netto. Warto jest więc zawalczyć, jeżeli interesuje nas praca w branży budowlanej.

O czym pamiętać, jeżeli chcemy wykonać kurs na operatora koparko-ładowarki?

Jeżeli chcemy zostać operatorem koparko-ładowarki, powinniśmy pamiętać że jest to praca z ciężkim sprzętem. Dla własnego dobra warto więc zaznajomić się z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczącymi tego stanowiska, tak aby nic nie przytrafiło nam się w pracy ze względu na niedopatrzenie czy nieostrożność. Należy również mieć na względzie, że nasza wiedza jest bardzo istotna i potrzebna do tego, aby sprawnie operować maszyną. Jeżeli chcemy zostać operatorem, powinniśmy więc porządnie przyłożyć się do kursu i zadbać o to, by nic istotnego nam nie umknęło.

Praca w charakterze operatora koparko-ładowarki nie jest najprostsza, jednak może dawać satysfakcję, jeżeli lubimy pracę na zewnątrz, przy budowaniu. Poza wyzwaniami możemy również liczyć na dobrą wypłatę, co zdecydowanie jest istotnym elementem dla wielu osób.

Źródło fotografii: fotografie dostarczona przez ladowarki-everun.pl na licencji ladowarki-everun.pl

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Kurs na koparko-ładowarkę – ile kosztuje i czy warto go robić?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 9 ocen
  1. Julian pisze:

    Oooo… może przydałby mi się taki kurs :/ aż szkoda, że jest taki drogi :/

Dodaj komentarz