Lakiernia proszkowa GELP – sprawdź, co mogą dla Ciebie pomalować

Malowanie oraz lakierowanie różnorodnych powierzchni to wyzwanie, z którym niełatwo się zmierzyć. Usługa tego typu musi być odpowiednio wykonana, dzięki czemu struktury, na które nanoszone są farby i lakiery uzyskają... Czytaj dalej

9 września 2020
Artykuł z kategorii: Przemysł, Technologie

Malowanie oraz lakierowanie różnorodnych powierzchni to wyzwanie, z którym niełatwo się zmierzyć. Usługa tego typu musi być odpowiednio wykonana, dzięki czemu struktury, na które nanoszone są farby i lakiery uzyskają zabezpieczenie oraz estetyczne wykończenie na długie lata.

Musi być ona zrobiona ze znawstwem materiału, a także otoczenia w jakim pomalowany przedmiot, czy też urządzenie ostatecznie się znajdą. Dobrze by było, gdyby zajęła się tym lakiernia z prawdziwego zdarzenia, a nie przypadkowy, niedrogi wykonawca z łapanki. Dzięki odpowiednio dobranym specjalistom jest szansa, że usługa jaką zlecimy, da nam pełnię satysfakcji – pod każdym względem.Lakiernia z prawdziwego zdarzenia

Fotografia zgodnie z licencją PixaBay by 16850449

Lakiernia z prawdziwego zdarzenia

Poszukując kogoś, kto będzie w stanie sprostać najwyższym standardom na tym, jakże trudnym rynku, warto skorzystać z tego, co podpowiada nam Internet. Jedną z firm, dla których wyśrubowana jakość oraz pełny profesjonalizm, nie są pustymi słowami jest lakiernia proszkowa GELP. Ich witrynę sieciową bez trudu odnajdziemy w Internecie. Jest to polska firma rodzinna, działająca nieprzerwanie od 1992 roku. W 2001 roku przekształciła się w spółkę jawną, co było spowodowane jej prężnym rozwojem. Dzięki temu niewielki familijny interes przekształcił się w spore przedsiębiorstwo, które prowadzi swoją działalność w sześciu halach. Tym samym grono zadowolonych klientów oraz klientek cały czas się powiększa, a profesjonalnie wyszkolony personel firmy, jest w stanie podołać nawet najtrudniejszym zadaniom. Doświadczenie oraz wiedza spełniają tutaj kluczową rolę – tego nie da się kupić. Tego się trzeba po prostu nauczyć – od zera.

Doświadczenie, precyzja, terminowość

Zaletą ich ponad dwudziestopięcioletniej działalności jest olbrzymie doświadczenie. Szeroka gama kolorów, którą dysponują w swoim portfolio, gwarantuje, że każde zlecenie zostanie wykonane zgodnie z planem. Terminowość, wysoka jakość, przestrzeganie norm technicznych, a także dbanie o szczegóły to ich znaki rozpoznawcze. Lakiernia proszkowa GELP maluje aluminium, stal, ich odlewy oraz stopy pochodne, bez względu na ich wielkość oraz stopień skomplikowania. Pięć linii lakierniczych, z których jedna jest w pełni zautomatyzowana, pozwala na szybkie podołanie kolejnym zamówieniom. Umożliwia to także błyskawiczną zmianę zasobników z kolorami, co pozwala na kompleksową obróbkę zlecenia w krótkim czasie. Śrutowanie, lakierowanie kataforetyczne, obróbka chemiczna, czy też lakierowanie proszkowe – wszystko to odbywa się w jednym miejscu. Lakiery, które są tutaj nakładane spełniają wszelkie wymagania i są zawsze dostosowane do warunków, czy to technicznych, czy to atmosferycznych, w których ostatecznie przyjdzie im „pracować”. Dodatkową zaletą jest także fakt, iż status każdego zlecenia można śledzić online, dzięki czemu łatwiej jest planować kolejne działania na innych odcinkach.

Malowanie niejedno ma imię 

Na jakie zatem usługi możemy liczyć w tej lakierni? Jedną z podstawowych prac przez nich wykonywanych jest więc malowanie proszkowe. Jest to metoda pokrywania farbą aluminium, stali i innych elementów metalowych ocynkowanych. Znana od lat czterdziestych XX wieku, nadal sprawdza się w praktyce. Farby proszkowe są nanoszone na odpowiednio przygotowany metal, przy pomocy natrysku elektrostatycznego oraz elektrokinetycznego. Uzyskane w ten sposób powierzchnie stają się bardzo gładkie a także bardzo odporne na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych. Co ciekawe malowaniu proszkowemu możemy poddać nie tylko metale, czy ich stopy. Doskonale sprawdzi się ono także w przypadku szkła, płyt MDF, ceramiki oraz drewna. Zużycie farby proszkowej jest mniejsze, niż gdybyśmy malowali te powierzchnie innymi farbami. Nie sprawdzi się ono tylko i wyłącznie w przypadku bardzo skomplikowanych elementów. Kolejną metodą, z której można skorzystać w tej lakierni jest malowanie kataforetyczne, wymagane tam, gdzie powierzchnie są szczególnie narażone na korozję. Chodzi tu głównie o karoserie aut, obudowy maszyn oraz urządzeń, a także ich poszczególne elementy składowe. Jest to proces polegający na nanoszeniu wielu warstw żywicy epoksydowej i akrylowej, dzięki czemu malowana część czy też całość uzyskuje odpowiednią powłokę, spełniającą rolę ochronną. Dobrze położona żywica akrylowa pozwala później na to, by farby wykończeniowe prawidłowo do niej przylegały. Żywica ta także pozwala w znacznym stopniu zwiększyć odporność na czynniki chemiczne, w tym także zmniejszyć potencjalny efekt korozyjny, np. w samochodzie.

Możliwości, z których warto skorzystać

Lakiernia specjalizuje się także w śrutowaniu metali, potocznie nazywanym „piaskowaniem”. Takie działanie pozwala wzmocnić, oczyścić oraz wypolerować powierzchnie metalowe. Śrutowanie jest każdorazowo wykonywane przy użyciu odpowiedniego materiału, takiego jak: piasek, szkło, metal, lód, a nawet… skorupki orzechów. Można je przeprowadzać na sucho lub mokro. Ta druga metoda jest zdecydowanie bardziej bezpieczna dla środowiska, gdyż nie wydziela dużej ilości szkodliwych pyłów. Jak więc widzimy – możliwości jest wiele, a więc warto z nich skorzystać w niedalekiej przyszłości.
 

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Lakiernia proszkowa GELP – sprawdź, co mogą dla Ciebie pomalować

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 2 ocen

Dodaj komentarz