Magazyn, biuro, warsztat, czyli gdzie najlepiej sprawdzą się regały metalowe

Regały metalowe to świetne rozwiązanie, które można zastosować zarówno w magazynie, jak i w biurze, czy warsztacie. Jakie są wady i zalety stosowania metalowych regałów w porównaniu do innych rozwiązań?... Czytaj dalej

5 maja 2021
Artykuł z kategorii: Przemysł

Regały metalowe to świetne rozwiązanie, które można zastosować zarówno w magazynie, jak i w biurze, czy warsztacie. Jakie są wady i zalety stosowania metalowych regałów w porównaniu do innych rozwiązań?

Najważniejsze zalety metalowych regałów

Jeśli chodzi o regały metalowe, to jedną z najważniejszych zalet wyróżniającą to rozwiązanie jest bardzo duża trwałość oraz nośność, czego nie można niestety powiedzieć o tradycyjnych meblach. Takie regały mogą bowiem wytrzymać bardzo duże obciążenie wynoszące nawet 500 kg. Z tego też względu nadają się idealnie do przechowywania na nich sterty dokumentów, opon, narzędzi, czy też różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Metalowe regały są niezwykle solidne, stabilne oraz odporne na różnego rodzaju uszkodzenia a w szczególności na specyficzne warunki panujące np. w piwnicy, czy garażu. Chodzi tutaj przede wszystkim o zwiększoną wilgotność, a także o niskie temperatury panujące w tych pomieszczeniach.

materiały prasowe redakcji

Jeżeli takie regały zostaną w odpowiedni sposób zabezpieczone, to mogą z powodzeniem w nienaruszonym stanie przetrwać nawet kilka lat. Oprócz tego bez najmniejszego problemu możemy w łatwy sposób utrzymać je w czystości i to bez konieczności stosowania specjalnych środków. Kolejną istotną zaletą metalowych regałów jest fakt, iż z powodzeniem możemy łączyć je ze sobą, na przykład regały metalowe z panmajster.pl możemy układać obok siebie, a nawet w rogu wybranego pomieszczenia. Co jeszcze warto wiedzieć o takich regałach? Z pewnością to, że w zależności od naszych upodobań i aranżacji danego pomieszczenia możemy tak naprawdę wybrać dowolny kolor regału, który malowany jest proszkowo. Z tego też względu metalowe regały sprawdzają się bardzo dobrze nie tylko w piwnicy, garażu, czy też w warsztacie, ale również w biurze (można na nich stawiać segregatory, artykuły piśmiennicze, a także inne biurowe akcesoria).

Najważniejsze wady metalowych regałów

Regał metalowy, fot. PanMajster.pl

Pomimo wielu zalet metalowe regały mają niestety również pewne wady. W przypadku takich regałów należy pamiętać o tym, aby we właściwy sposób je złożyć, ponieważ niewłaściwa instalacja może doprowadzić do załamania się konstrukcji, na czym mogą niestety ucierpieć nie tylko znajdujące się na nie przedmioty, ale również wszystko to, co znajduje się w okolicy regałów. Kolejną wadą metalowych regałów jest dla wielu osób ich minimalistyczny i prosty wygląd, co jednak jest kwestą dyskusyjną, ponieważ aspekt ten dla jednych osób może być wadą, jednak dla innych nawet zaletą. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, w jakim pomieszczeniu regał ma się znajdować i czy będzie pasował do jego aranżacji. Dosyć istotne jest również to, że niektóre modele metalowych regałów mogą mieć niestety ostre kanty, co oczywiście zwiększa ryzyko pojawienia się zadrapania na ciele w losowych sytuacjach, jednak z problemem tym możemy sobie poradzić, zwracając uwagę na to, aby wybrany przez nas regał nie był zakończony w taki właśnie sposób.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Magazyn, biuro, warsztat, czyli gdzie najlepiej sprawdzą się regały metalowe

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 1 ocen

Dodaj komentarz