Markiza balkonowa – skuteczna i tania ochrona przed słońcem

Lato w pełni, temperatura na zewnątrz coraz wyższa. Są dni, kiedy słońce mocno daje się we znaki, a Ty nie wiesz gdzie się schować, aby nie być narażonym na działanie... Czytaj dalej

7 lipca 2017
Artykuł z kategorii: Wnętrza

Lato w pełni, temperatura na zewnątrz coraz wyższa. Są dni, kiedy słońce mocno daje się we znaki, a Ty nie wiesz gdzie się schować, aby nie być narażonym na działanie promieni słonecznych. Gdy słońce oprze się z jednej strony budynku możesz być pewien, że w Twoim mieszkaniu będzie prawdziwy skwar.

Jak uchronić pomieszczenia przed nagrzewaniem się i tym samym zapewnić w domu temperaturę umożliwiającą normalne funkcjonowanie?

Markiza: zwijana osłona

margines

Praktycznie każdy budynek mieszkalny posiada balkon czy taras. Ten niewielki kawałek powierzchni umożliwia wypoczynek o każdej porze dnia i nocy. Nie trzeba wychodzić do ogrodu, aby dotlenić się czy poopalać. Balkon to także miejsce, gdzie latem można zjeść śniadanie i obiad, a wieczorem miło spędzić czas ze znajomymi. Ale w upalne dni mocne słońce może zrobić się na tyle nieznośne, że na balkonie zwyczajnie nie będzie dało się wytrzymać.

markizy

Fotografia Flickr.com CC 2.0 Lindsey Turner

Lekkie zadaszenie, wykonane z nieprzemakalnej tkaniny będzie jak znalazł w miejscu, które chcemy ochronić przed nadmiernym nagrzewaniem i deszczem. Dodatkową zaletą stosowania tego typu osłon jest ochrona wnętrza domu, które mniej się nagrzewa, dzięki czemu w środku jest chłodniej, niż jakby słońce świeciło bezpośrednio na nie. Co więcej, odpowiednio dobrana markiza stanie się doskonałą ozdobą elewacji, która doda domowi charakteru, a w bloku wyróżni Twoje mieszkanie na tle sąsiednich lokali.

Jak wybrać markizę?

margines

Mamy dobrą informację dla wszystkich zainteresowanych. Jeśli chcesz nabyć doskonałą ochronę przed słońcem, wystarczy że wejdziesz na stronę https://oknarolety.com/markizy i wybierzesz tą, która najbardziej przypadnie Ci do gustu, a wkrótce kurier dostarczy ją wprost do Twoich rąk. Dostępnych jest kilka rodzajów markiz, dlatego z pewnością wybierzesz któryś dla siebie. Pamiętaj, by dokładnie sprawdzić wymiary markizy, tak by pasowała do balkonu, nad którym chcesz ją zamontować. Zwróć uwagę także na sposób montaży, gdyż nie dla każdego produktu jest on taki sam. Istnieje możliwość przymocowania markizy do sufitu, ale też do ściany czy wnęki. Samodzielnie musisz dobrać kąt nachylenia zadaszenia, sposób sterowania, czy sposób ochrony markizy zimą. Dopiero po dokonaniu wyboru wspomnianych wyżej elementów zwróć uwagę na kolor poszycia. Wzór i kolor jest ważny, ale nie najważniejszy, bo jest on wyłącznie ozdobą, a wspomniane wyżej parametry mają wpływ na skuteczność wybranej markizy.

Autor

Agata Kozłowska
Agata Kozłowska
Jest doświadczoną redaktorką serwisu budowlanego. Specjalizuję się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Jestem zaangażowana w swoją pracę i dążę do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania moich czytelników.
Oceń ten artykuł

Markiza balkonowa – skuteczna i tania ochrona przed słońcem

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen

Dodaj komentarz